پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کره شمالی: پیشنهاد ترامپ برای دیدار با کیم در مرز دو کره، «بسیار جالب» است

رئیس جمهوری آمریکا به تازگی از تمایل خود برای دیدار با رهبر کره شمالی در جریان سفر پیش روی خود به کره جنوبی سخن گفت. معاون وزیر امور خارجه کره شمالی در واکنش گفت: ما این اقدام را به عنوان پیشنهادی بسیار جالب تلقی می کنیم اما هنوز این پیشنهاد را به طور رسمی دریافت نکرده ایم.

کره شمالی: پیشنهاد ترامپ برای دیدار با کیم در مرز دو کره، «بسیار جالب» است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کره شمالی امروز (شنبه) اعلام کرد، پیشنهاد ارائه شده از سوی رئیس جمهوری آمریکا در خصوص دیدار با کیم جونگ اون، «پیشنهادی بسیار جالب» است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد، چوئه سون هوی، معاون وزیر امور خارجه کره شمالی به پیشنهاد مطرح شده از سوی دونالد ترامپ واکنش نشان داد.

رئیس جمهوری آمریکا به تازگی از تمایل خود برای دیدار با رهبر کره شمالی در جریان سفر پیش روی خود به کره جنوبی سخن گفت. وی در توئیتر نوشت: پس از چندین دیدار بسیار مهم، از جمله دیدار با شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین، ژاپن را به مقصد کره جنوبی (همراه با رئیس جمهور مون) ترک خواهم کرد.ترامپ افزود، اگر رهبر کره شمالی بپذیرد، «دیداری با او در مرز / منطقه غیرنظامی خواهم داشت تا دستش را بفشارم و سلامی بکنم.

معاون وزیر امور خارجه کره شمالی در واکنش گفت: ما این اقدام را به عنوان پیشنهادی بسیار جالب تلقی می کنیم اما هنوز این پیشنهاد را به طور رسمی دریافت نکرده ایم.

او خاطرنشان کرد: من بر این عقیده ام که اگر ملاقات سران کره شمالی و آمریکا در منطقه مرزی مطابق با پیشنهاد ترامپ رخ دهد، رخداد معنادار دیگری در راستای تحکیم مضاعف روابط شخصی میان دو رهبر و بهبود روابط دوجانبه خواهد بود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha