قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حوزه های علمیه وارثان مکتب امام صادق(ع) هستند

یک کارشناس مذهبی با بیان این که حوزه های علمیه وارثان مکتب امام صادق(ع) هستند، گفت: حوزه های علمیه مسؤول حفظ و حراست از میراث گرانبهای مذهب جعفری در کوران جریانات فکری مدعی هدایت بشر به ساحل رستگاری هستند.

حوزه های علمیه وارثان مکتب امام صادق(ع) هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام رشوندی در قزوین با اشاره به تلاش امام جعفر صادق(ع) برای تربیت شاگردان بزرگ برای اسلام اظهار کرد: این امام بزرگوار در تمام حیات با برکت خود سعی کرد احکام الهی را به صورت شفاف و روشن برای مردم تبیین کند.

وی با بیان اینکه امام صادق(ع) دانشگاهی بزرگ برای تربیت علمای اسلامی ایجاد کرده بود، افزود: امام صادق(ع) توانست دانشگاه خود را آنچنان بزرگ، اثرگذار و قدرتمند ایجاد کند که حتی در قرن بیستم نظیر آنرا در جهان اسلام نمی بینیم.

امام جمعه محمودآباد عنوان کرد: اگر بخواهیم فـقط نام رشته های گوناگونی را که امام صادق(ع) در این دانشگاه بـزرگ تـدریس می کرد، یاد کنیم کتاب قطوری تشکیل می شود و این بیانگر کار بزرگ و عظیم آن امام است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از تلاش های امام صادق در مبارزه با فرقه های نوظهور عصر خود بود و او با تمام توان به مبارزه با این فرقه‎ ها پرداخت و توانست آن ها را ریشه کن کند.

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: شیعیان باید روش امام صادق(ع) را در زندگی، کار، منش و رفتار خود عملیاتی کنند و با پیروی از قرآن و عمل به روایت های ائمه سعادت دنیوی و اخروی را برای خود بدست بیاورند.

وی بیان کرد: در جنگ با دشمنان اسلام چیزی که فرد و جامعه را از گزند تهاجمات فرهنگی حفظ می کند، ایمان و اعتقاد به خدا و قیامت است، بنابراین با پیروی از سیره ائمه می توان با اقتدار در برابر تهاجم فرهنگی ایستاد.

حجت الاسلام رشوندی در پایان با بیان این که حوزه های علمیه وارثان مکتب امام صادق(ع) هستند، یادآور شد: در حال حاضر حوزه های علمیه وارثان مکتب امام صادق(ع) محسوب می شوند و مسؤول حفظ و حراست از میراث گرانبهای مذهب جعفری در کوران جریانات فکری مدعی هدایت بشر به ساحل رستگاری هستند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha