قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دعوت ترامپ از اون برای دیدار در منطقه مرزی دو کره

رئیس جمهوری آمریکا از تمایل خود برای دیدار با رهبر کره شمالی در جریان سفر پیش روی خود به کره جنوبی سخن گفت.

دعوت ترامپ از اون برای دیدار در منطقه مرزی دو کره

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به منظور شرکت در اجلاس رهبران کشورهای عضو گروه ۲۰ در ژاپن به سرمی برد، امروز (شنبه) عازم کره جنوبی می شود؛ سفری که همراه با مون جائه -این، رئیس جمهوری کره جنوبی انجام خواهد شد.

وی در توئیتر نوشت: پس از چندین دیدار بسیار مهم، از جمله دیدار با شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین، ژاپن را به مقصد کره جنوبی (همراه با رئیس جمهور مون) ترک خواهم کرد.

دونالد ترامپ افزود، اگر رهبر کره شمالی بپذیرد، «دیداری با او در مرز/منطقه غیرنظامی خواهم داشت تا دستش را بفشارم و سلامی بکنم.

مقامات ایالات متحده و کره شمالی از زمان نشست ویتنام در اسفند ماه گذشته که بی حاصل ماند، هیچ دیدار رسمی نداشته اند اما به دنبال مکاتبات اخیر دونالد ترامپ و کیم جونگ اون بحث درباره از سرگیری تلاش های دیپلماتیک میان دو کشور برای دستیابی به توافق بار دیگر شدت یافته است.

محتوای نامه های دو رهبر منتشر نشده، اما ترامپ نامه او را «زیبا» توصیف کرده و آقای کیم نیز متقابلاً نامه وی را «فوق العاده» خوانده است.

به گزارش سی ان ان، طبق برنامه از پیش اعلام شده، ترامپ روز یک شنبه با رئیس جمهوری کره جنوبی گفت وگو خواهد کرد و پس از آن روانه واشنگتن می شود اما حال ممکن است تغییراتی جزئی در این برنامه ایجاد شود.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره به خبرنگاران گفت: من فقط می خواستم بدانم که آیا او تمایل دارد دیداری داشته باشیم. اگر او بخواهد دیدار کنیم، من به منطقه مرزی می روم و برای دو دقیقه ای همدیگر را می بینیم. همین فقط، اما همین هم خوب است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha