قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موسوی: پایبندی اروپا مهم ترین دلیل ماندن ایران در برجام است

خبرگزاری اناتولی به نقل از سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد که اجرای تعهد کشورهای اروپایی به توافق هسته ای مهم ترین دلیل ماندن ایران در این توافق است.

موسوی: پایبندی اروپا مهم ترین دلیل ماندن ایران در برجام است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری اناتولی به نقل از سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد که اجرای تعهد کشورهای اروپایی به توافق هسته ای مهم ترین دلیل ماندن ایران در این توافق است.

اناتولی ترکیه نوشت که موسوی در مصاحبه با خبرنگار ما گفت که در صورت اجرای تعهد کشورهای اروپایی، ایران همچنان در این توافق باقی می ماند.

وی در ادامه افزود: اگر نتوانیم در این زمینه اطمینانی حاصل کنیم، یکی از گزینه ها خروج ایران از توافق هسته ای و گرفتن تصمیمات آتی است.

علی اکبر صالحی رئیس آژانس اتمی ایران گفت: تهران آمادگی دارد که هر زمانی که لازم باشد، فعالیت های غنی سازی اورانیوم خود را از سر بگیرد.

کشورهای اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس مصمم به ادامه تجارت مشروع با ایران هستند و از تجدید تحریم ها توسط آمریکا پشیمان شده اند.

موسوی با اشاره به برگزاری نشست روز جمعه وین گفت، ما انتظار داریم که تصمیم نهایی در مورد آینده توافق هسته ای از این نشست خارج شود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران افزود: پاسخ سوال باقی ماندن ایران در توافق هسته ای بستگی به تصمیماتی است که در پایان این نشست گرفته خواهد شد.

دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین پایتخت اتریش ساعتی قبل، پس از نزدیک به سه ساعت و ۳۰ دقیقه مذاکره میان طرف های شرکت کننده به پایان رسیده است.

این نشست، ساعت ۱۲ به وقت وین در سطح معاونان و مدیران کل سیاسی ایران و گروه ۱+۴ به ریاست هلگا اشمید دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ وین برگزار شد.

هدف از نشست امروز، اطمینان از ادامه اجرای برجام در تمامی ابعاد آن و تبادل نظر درباره راه های مقابله با چالش های ناشی از خروج و اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران عنوان شده بود.

نماینده روسیه در نزد سازمان های بین المللی در وین، نشست امروز کمیسیون مشترک برجام را رضایت بخش توصیف کرد.

میخائیل اولیانوف در توئیتر خود نوشت: البته هرچند پیشرفت مورد نظر حاصل نشد اما قطعاً یک شکست نبود. همه شرکت کنندگان بر تعهد کامل به برجام به رغم وجود مشکلات تأکید کردند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha