قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سهم ۲۵درصدی اصناف در اشتغال کشور

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه میانگین اشتغال هر واحد صنفی ۳.۲ شغل در هر واحد است، گفت: ۲۵ درصد اشتغال کشور متعلق به اصناف است.

سهم ۲۵درصدی اصناف در اشتغال کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سعید ممبینی در مشهد، با بیان اینکه سه میلیون واحد صنفی با ۱۰ میلیون اشتغال در کشور وجود دارد، که میانگین اشتغال هر یک از این واحدها ۳.۲ شغل در هر واحد است، گفت: ۲۵ درصد اشتغال کشور متعلق به اصناف است.

رییس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: برای ایجاد هر شغل به طور متوسط بین ۲۰۰ میلیون ریال تا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه می شود در حالیکه ایجاد اشتغال در حوزه اصناف حتی یک ریال هم برای دولت هزینه ای ندارد.

وی اضافه کرد: از مجموع اشتغال ایجاد شده توسط اصناف، ۲۰درصد در بخش تولید، ۲۰درصد خدماتی و بیش از ۵۰درصد توزیعی است.

ممبینی در ادامه نقش خودجوش اصناف در تنظیم بازار کشور را بی بدیل دانست و گفت: ۹۰ درصد صادرات کشور و ۷۰ درصد واردات نیز توسط اصناف صورت می گیرد، از این رو اصناف ظرفیت رهاشده ای است که چنانچه مدیریت شود در فرهنگ، تولید، صادرات و نظام توزیع موثر خواهد بود.

رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برای شکل گیری و ادامه فعالیت اصناف حتی یک ریال هم از طرف دولت هزینه نشده است، اما با کوچکترین تعطیلی در بخش صنعت دولت متحمل هزینه های زیادی می شود، تاکید کرد: حاکمیت باید در حوزه رفاه اجتماعی ورود کرده و دولت کالای سیاسی تولید کند، بدان معنا که نظام بانکی در خدمت جامعه اصناف باشد و قوانین بازدارنده در مورد اصناف نیز حذف و منسوخ شوند و قانون جدیدی وضع شود.

وی مهمترین موانع پیش روی اصناف را قانون کار، تامین اجتماعی و مالیات عنوان کرد و گفت: برخی از قوانین نظام صنفی مربوط به سال ۹۲ است که با توجه به شرایط کنونی نیازمند اصلاح است و ما خواستار بازنگری و اصلاح آن از طرف نمایندگان مجلس هستیم.

انتهای پیام/ 70070

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha