قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

علوم پزشکی سمنان؛ چشم انتظار 17 ماه بدهی تأمین اجتماعی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: تأمین اجتماعی این استان، 17 ماه بدهی به دانشگاه علوم پزشکی دارد که بخش کوچکی از آن در روزهای آینده پرداخت می شود.

علوم پزشکی سمنان؛ چشم انتظار 17 ماه بدهی تأمین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نوید دانایی در سمنان، با اشاره به افزایش مطالبات دانشگاه علوم پزشکی از سازمان های بیمه گر اظهار کرد: این بدهی ها هر روز در حال افزایش است و تا امروز تأمین اجتماعی، 17 ماه تأخیر پرداخت داشته است.

وی تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت نیز که از شرایط بهتری برخوردار است، حدود 6 ماه در پرداخت بدهی های خود تأخیر دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به اینکه بخش عمده ای از بیمه شدگان این استان زیرپوشش تأمین اجتماعی هستند و این امر در روند ارائه خدمات کیفی اثرگذار است، اضافه کرد: طبق آمارهای ارائه شده، 73 درصد بیمه شدگان استان سمنان زیرپوشش تأمین اجتماعی هستند که منجر به بروز مشکلاتی در زمینه خدمت رسانی مطلوب شده؛ چراکه منابع مالی محدود بوده و تأمین اجتماعی مطالبات را پرداخت نکرده است.

دانایی به پیگیری های صورت گرفته برای دریافت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اشاره و تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه پیگیری های مفصلی داشته و طبق آخرین خبرهای واصله، بخشی از مطالبات تأمین اجتماعی به دانشگاه در دست تسویه بوده و هنوز رقم آن مشخص نشده است.

وی با بیان اینکه احتمالاً بیش از سه ماه از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از سوی تأمین اجتماعی پرداخت خواهد شد، ادامه داد: تا پرداخت کل بدهی فاصله زیاد است؛ اما همین پرداختی هم در این اوضاع اقتصادی، پاره ای از مشکلات را برطرف خواهد کرد و منجر خواهد شد بخشی از بدهی به شرکت های دارویی و نیروهای دانشگاه رفع شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اضافه کرد: بخشی از مشکلات مردم که منجر به بروز نارضایتی در آنها می شود، به عدم تأمین تجهیزات پزشکی و مصارف داخل بیمارستان برمی گردد که کمبود منابع مالی در آن دخیل بوده و این کمبود، حوزه تأمین دارو تجهیزات را هم با مشکل مواجه می کند.

دانایی خاطرنشان کرد: با وجود تمام کمبودها و نبود منابع مالی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تلاش کرده تا خدمات خود را در سطوح مختلف ارتقا دهد و از خدمت رسانی مطلوب دریغ نشده است.

انتهای پیام/74034/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha