پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دوران امام صادق عصر شکوفایی معارف اهل بیت بود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: دوران امامت امام صادق(ع) عصر شکوفایی معارف اهل بیت(ع) بود و آن حضرت با رفتار پسندیده، خوشرویی و گشاده رویی و کلام نافذ سعی کرد تا دشمنان خود را نیز وادار به تسلیم در برابر منطق اسلام کند.

دوران امام صادق عصر شکوفایی معارف اهل بیت بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام مهدی ستوده در اردبیل دوران امامت امام صادق(ع) را عصر شکوفایی معارف اهل بیت(ع) دانست و اظهار کرد: حاکمان عباسی و اموی در تلاش بودند که تفکر و اندیشه مسلمانان را از تفکر و اندیشه قرآنی دور کنند.

وی افزود: مکتب امام صادق(ع) مکتب امامت و خلافت الهی و هدایت انسان ها بود، آن امام همام با تاسیس مجالس درس و مراکز علمی به تربیت شاگردان بسیار پرداخت و با شرکت در مناظرات و مباحثات علمی بر آشکار ساختن چهره واقعی راستین اسلام و فقه آل محمد(ص) همت می گمارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: آن حضرت کارآمدی و توانمندی ارزش های نظام اسلامی را احیاء کرد و با تاسیس مذهب جعفری و تشیع با استفاده از آموزه های عقلی، منطقی و علمی روح دیانت و کمال اسلام را به نمایش گذاشت.

ستوده بیان داشت: با توجه به افول حکومت اموی و قدرت گرفتن حکومت عباسی در دوران امامت امام باقر(ع) و امام صادق(ع) و کشمکشی که میان خلفای جور وجود داشت زمینه برای تبلیغ دین فراهم شد.

وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام مدیون امام صادق(ع) است، ادامه داد: علم ناب اسلامی در دوران این دو امام بزرگوار به قدری گسترش یافت که لقلقه زبان مسلمانان قال الباقر و قال الصادق شده بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل تاکید کرد: امام جعفرصادق(ع) با سیره و سلوک خود نه تنها تبلیغات سوء دشمنان را از بین برد بلکه با رفتار پسندیده، خوشرویی و گشاده رویی و کلام نافذ سعی کرد تا دشمنان خود را نیز وادار به تسلیم در برابر منطق اسلام کند.

انتهای پیام/3463/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha