قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس دانشگاه علمی کاربردی خبر داد

بیش از۹۰درصد واحدهای علمی کاربردی دارای اساسنامه شدند/منع پذیرش دانشجو برای مراکز فاقد اساسنامه

رییس دانشگاه علمی کاربردی با تاکید بر اینکه مراکز علمی کاربردی بدون اساسنامه از پذیرش دانشجو منع می شوند، گفت: این مراکز تا شهریور ماه فرصت دارند نسبت به درخواست اساسنامه اقدام کنند.

بیش از۹۰درصد واحدهای علمی کاربردی دارای اساسنامه شدند/منع پذیرش دانشجو برای مراکز فاقد اساسنامه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر محمد حسین امید ضمن بیان این مطلب با اشاره به کاهش تعداد مراکز علمی کاربردی کشور در نتیجه اجرای طرح ساماندهی این مراکز، اظهار کرد: سال ۹۴ تعداد ۱۱۱۰ مرکز در دانشگاه علمی کاربردی فعال بودند که در نتیجه اجرای برنامه ساماندهی و افزایش کیفیت تعداد این واحدها هم اکنون به ۶۰۰ مرکز کاهش یافته است و در این مراکز بیش از ۸۰۰ رشته و همچنین ۸۰۰ دوره پودمانی و تک درس داریم که این آموزش ها به طور کامل مهارتی هستند و دانشجویانی ماهر تربیت می کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه مراکز علمی کاربردی پس از ۲۵ سال دارای اساسنامه شده و وضعیت باثباتی یافته اند که می توانند برای بلندمدت برنامه ریزی کنند، گفت: حدود ۹۰ درصد واحدهایی که اغلب خصوصی نیز هستند و موظف به داشتن اساسنامه بودند، برای دریافت اساسنامه اقدام کرده و صاحب اساسنامه شدند؛ مابقی واحدها نیز تا پایان شهریور ماه باید برای دریافت اساسنامه اقدام کنند.

دکتر امید همچنین با بیان اینکه برخی واحدهای علمی کاربردی وابسته به نهادهایی نظیر صداوسیما و غیره از داشتن اساسنامه معاف هستند، تاکید کرد: تنها پنج درصد مراکز برای ارسال اساسنامه همکاری های لازم را با ما انجام ندادند و واحدهایی که اساسنامه خود را تا شهریور ماه دریافت نکنند، از پذیرش دانشجو در مهر ماه امسال منع خواهند شد. در واقع ۲۸۰ مرکز علمی کاربردی خصوصی باید دارای اساسنامه باشند که ۲۷۰ واحد آن اساسنامه خود را دریافت کردند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha