قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کمیته استیناف فوتبال و چالش بی طرفی و اجرای عدالت

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال به عنوان یکی از ارکان قضایی این فدراسیون نقش مهمی در اجرای درست احکام قضایی کمیته اخلاق ایفا می کند. آیا این کمیته در آرای اخیر کمیته اخلاق قاطعانه عدالت را اجرا خواهد کرد؟

کمیته استیناف فوتبال و چالش بی طرفی و اجرای عدالت

کمیته اخلاق و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به عنوان دو رکن قضایی که به مسائل و حاشیه های خارج و داخل زمین مسابقه فوتبال ورود می کنند، بر اساس مقررات به تنهایی نمی توانند رأی نهایی را درباره پرونده های قضائی صادر و به صورت قطعی اجرا کنند. به جهت وجود امکان تجدیدنظر در پرونده ها در اکثر مواقع اجرای آرا فوتبالی نیازمند رسیدگی و تأیید حکم پرونده ها در کمیته استیناف است.

اخیراً که کمیته اخلاق با اراده ای جدی به دنبال اجرای عدالت در فوتبال است، پروسه تجدیدنظرخواهی و شیوه اجرای آرا آن هم از سیستم دبیرکل فدراسیون - که با عدالت قضایی در تضاد است - باعث شده که اجرای سریع احکام دچار وقفه شود. بخصوص این روزها این مهم درباره آرای کمیته اخلاق مشهودتر شده است.

محرومیت علی کفاشیان و عباس ترابیان از هر گونه فعالیت در فوتبال به مدت پنج سال و پرداخت غرامت در رابطه به پرونده حق پخش تلویزیونی از این دست پرونده هاست. پس از اعلام این رای، فدراسیون فوتبال که علاقه ای به انتشار این قبیل آرا ندارد و اخیر هم از اجرای احکام این کمیته در رابطه با سعید فتاحی، حیدر بهاروند و کاظم طالقانی خودداری کرده، در اقدامی کم سابقه درخواست تجدیدنظر علی کفاشیان و عباس ترابیان را بر روی سایت رسمی فدراسیون فوتبال منتشر و اعلام کرده رأی نهایی توسط کمیته استیناف صادر خواهد شد.

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال برای رفع هر گونه ابهام مبنی بر نبود استقلال در کمیته اخلاق و استیناف اکنون وظیفه ای حیثیتی و مهمی بر عهده دارد. کمیته استیناف فدراسیون فوتبال که در ماجرای آرای سابق نشان داده همراهی چندانی با کمیته اخلاق ندارد، این بار و به جهت حساسیت و اهمیت موضوع باید به گونه ای رفتار کند که شائبه تاثیرپذیری از ارکان اجرای عدالت در فوتبال زیر سوال نرود. فارغ از نوع پرونده و متهمان آن، نقش کمیته استیناف برای دفاع از عدالت و اجرای عادلانه آرای فوتبالی همواره تعیین کننده است و امید می رود فارغ از نام ها تنها به اجرای عدالت با تکیه بر مستندات اقدام به صور رای کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha