قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قانونگذار ترکیه: تحریم های ضدایرانی آمریکا تاثیر زیادی بر اقتصاد ما داشته است

یک نماینده پارلمان ترکیه روز جمعه گفت که تحریم های آمریکا علیه ایران تاثیر زیادی بر اقتصاد این کشور گذاشته و دولت ترکیه باید درباره این موضوع با آمریکا صحبت کند.

قانونگذار ترکیه: تحریم های ضدایرانی آمریکا تاثیر زیادی بر اقتصاد ما داشته است
«ازتورک ایلماز» نماینده پارلمان ترکیه هشدار داد که هرگونه درگیری میان آمریکا و ایران می تواند به یک جنگ منجر شود و این چیزی نیست که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بتواند از آن جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری آناتولی، وی که در میان خبرنگاران در پارلمان صحبت می کرد، گفت: اگر درگیری کوچکی میان آمریکا و ایران روی دهد، ترامپ نخواهد توانست مانع از جنگ شود چون تنش های زیادی در منطقه وجود دارد.

وی افزود: تحریم های آمریکا علیه ایران تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد ترکیه گذاشته است و به همین دلیل ترکیه باید درباره این تحریم ها با آمریکا صحبت کند.

دولت آمریکا بعد از خروج از توافق هسته ای برجام در اردیبهشت ماه سال گذشته تحریم های متوقف شده به موجب آن را احیا کرده است. دولت آمریکا اعلام کرده قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند. 

ترامپ بعد از خروج از این توافق در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های اصطلاحاً تروریستی قرار داده، از صدور معافیت های تحریمی برای مشتری های نفت ایران خودداری کرده و چندین ناو و بمب افکن به منطقه اعزام کرده است. 

ارتش آمریکا در جدیدترین اقدام تحریک آمیز پنجشنبه هفته گذشته (۳۰ خرداد) یک پهپاد جاسوسی از نوع «گلوبال هاوک» را به نزدیک مرزهای ایران ارسال کرد. نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این پهپاد را بعد از تجاوز حریم هوایی ایران سرنگون کرد

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha