پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۳۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سنای آمریکا با بودجه کلان ارتش برای مقابله با چین موافقت کرد

سنای آمریکا روز جمعه برای مقابله با نفوذ رو به رشد چین لایجه بودجه نظامی ۷۵۰ میلیارد دلاری ارتش برای سال ۲۰۲۰ را تصویب کرد.

سنای آمریکا با بودجه کلان ارتش برای مقابله با چین موافقت کرد
به گزارش رویترز، سنای آمریکا لایجه بودجه کلان نظامی را با هدف پیشگیری از انتقال تکنولوژی و مبارزه با فروش مواد مخدرهای صنعتی و نفوذ رو به رشد چینی ها در جهان تصویب کرد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در همین رابطه مجلس سنای آمریکا با ۸۶ رأی موافق و هشت رأی مخالف قانون ۹۷۳ صفحه مجوز دفاع ملی آمریکا را که سیاست های کلی پنتاگون و بودجه آن را مشخص می کند به تصویب رساند. این رقم پیش از این ۷۰۰ میلیارد دلار بود.

براساس این قانون، مجلس سنا خواستار گزارشی کامل از وزارت دفاع آمریکا برای جلوگیری از انتقال تکنولوژی حساس به چین یا روسیه و نیز گزارش های مربوط به دسترسی به قطب شمال است.

سنای آمریکا همچنین خواستار نظارت بیشتر به روادید دانشمندانی که به آمریکا سفر می کنند نیز شد.

مجلس سنای آمریکا در حالی بودجه ۷۵۰ میلیارد دلاری ارتش آمریکا را تصویب کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای دیدار فردا (شنبه) با «شیء جی پینگ» رئیس جمهوری چین آماده می شود.

گفته می شود در دیدار رهبران دو کشور در حاشیه نشست جی ۲۰ اوزاکا ژاپن احتمال توافق دو طرف برای پایان دادن به جنگ تجاری و برقراری توافق جدید وجود دارد.

به دنبال تصویب لایحه بودجه دفاعی آمریکا، سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه با اعتراض به این رفتار سنای امریکا گفت: دولت پکن تا کنون بارها به این نوع از رفتارهای واشنگتن اعتراض کرده است.

چهاردهمین نشست دو روزه سران گروه جی ۲۰ امروز (جمعه هفتم تیر) در شهر اوساکا ژاپن آغاز شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha