قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۲۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وضعیت کمبود آب در روستاهای دلوار بحرانی است

امام جمعه دلوار گفت:هیچ روستایی در بخش دلوار از مشکل کمبود آب در امان نیست و عمده روستاهای ما با مشکل بحران آب روبه رو هستند.

وضعیت کمبود آب در روستاهای دلوار بحرانی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان تنگستان، حجت الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته دلوار اظهار داشت: هفته قوه قضاییه، فرصتى اســـت براى اینکه ما قـــوه قضاییه مطلوب و آرمانى را مطالبه کنیم،چرا که اگر قوه قضاییه ما مطلوب و قاطع و کارآمد و عدالت محور باشد بسیاری از مشکلات و گرفتاری های جامعه و مردم حل می شود.

امام جمعه دلوار افزود: انتصاب یک شخصیت انقلابی و قاطع مانند آیت الله رئیسى به ریاست قوه قضاییه و هم زمانی این انتصاب  با گام دوم انقلاب اسلامى ، انتظارات و توقعات نخبگان و افکار عمومی را از این قوه افزایش داده اســـت.

وی با بیان اینکه مردم باید حس و لمس کنند جایى هســـت که داد آنان را از ظالمان مى گیرد و پشتیبان آنان است، بیان کرد: سرعت دادرسى‏ ها باید افزایش یابد،البته متاسفانه حجم پرونده هاى ورودى بسیار  و نیروى انســـانى هم در قوه قضاییه به قدر کافی نیست،به هر حال علت هرچه باشد، باید از اطاله دادرسى جلوگیری کرد.

زاهددوست  یکی از مشکلات این روزهای کشور را مفسدان اقتصادی دانست و گفت: در حالى که کشور به شدت درگیر جنگ اقتصادى تحمیلى دشمن است، عده اى با طمع کارى و زیاده خواهى خود، به جان بیت المال و معیشـــت مردم افتاده و به دنبال پر کردن کیسه خود هســـتند.

وی ادامه داد: خوشبختانه قوه قضاییه اخیرا در برخورد با این مفسدان روند خوبى را آغاز کرده که انتظار داریم با شـــدت و حدت و قاطعیـــت ادامه یابد.

خطیب جمعه دلوار عنوان کرد:اقدام ریاست  قوه قضائیه در ابلاغ رسیدگى به اموال مسؤولان به نمایش کارآمدى این قوه و امید مردم در برخورد با عوامل سوء استفاده کننده که به دنبال کسب اموال نامشروع از بیت المال هستند، کمک کرده و تا حدود زیادى، پاسخگوى انتظاراتی است که مردم همواره خواستار آن هستند.

وی با اشاره به شناسایی پیکر شهید سرافراز «غلامرضا سلیمی» بعد از گذشت 31 سال ،خاطرنشان کرد: برنامه مراسمات استقبال ، وداع و تشییع به زودی اطلاع رسانی خواهد شد و انتظار داریم مردم مؤمن و قدرشناس منطقه دلوار در این مراسمات خصوصا در مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید سرافراز حضوری باشکوه و حماسی داشته باشند و دین خود را به شهدا ادا کنند.

 زاهد دوست با اشاره به  کمبود جدی آب در روستاهای بخش دلوار اظهار کرد: درصد بالایی از آب شرب مردم در باغ ویلاها و فضای سبز و فضاهای تفریحی برخی آقایان مصرف می شود، آن وقت جهت تأمین  آب شرب مردم که مطالبه دائمی آنهاست مشکل جدی داریم.

وی با بیان اینکه وضعیت روستاها در آب شرب بسیار اسفبار است، اضافه کرد: هیچ روستایی در بخش دلوار از مشکل کمبود آب در امان نیست و عمده روستاهای ما با مشکل بحران آب روبه رو هستند.

 امام جمعه دلوار ابراز داشت:امروز مشکل اصلی مردم بخش دلوار کمبود جدی آب است، لذا باید در رأس پیگیری مسؤولان استان قرار بگیرد؛آب مهم ترین مسأله در منطقه  ماست به طوری که وضعیت کمبود آب در روستاها فلج کننده است و وضعیت آب آشامیدنی چند هزار نفر جمعیت بخش دلوار در این گرمای طاقت فرسای امسال به مرحله نگران کننده ای رسیده است.

وی افزود:استاندار محترم گفتند پروژه راه اندازی آب شیرین به زودی آغاز می شود اما تا رسیدن این پروژه به نتیجه حداقل یک سال زمان نیاز دارد لذا  از مسؤولان امر درخواست می کنم تا تحقق چنین پروژه ای  ولو به صورت موقت و سیار کار آبرسانی با روحیه جهادی انجام شود تا قدری از مشکلات و گرفتاری های مردم در این هوای گرم کاسته شود.

زاهددوست یادآور شد: اقدام ترامپ  در تحریم رهبر انقلاب باعث شد  همه جهانیان، حتى مخالفان و  دشمنان انقلاب ، به ساده زیستی  رهبر عزیز انقلاب اذعان و اعتراف کنند و بگویند که رهبری جز  یک خانه ساده و قدیمى و یک حسینیه  که آن هم شخصی نیست و متعلق به اموال عمومى است، هیچ اموال دیگرى ندارند.

وی بیان کرد: این ها رهبران الهی ما را با حاکمان مادی خودشان که به دنبال ثروت اندوزى میلیاردها دلاری از جیب مردمشان در  حساب هاى خارج از کشور هستند اشتباه گرفته اند.

خطیب جمعه دیر تصریح کرد: ساده زیستى ایشان براى دنیا یک مسئله اثبات شده است لذا ادعاى تحریم ایشان، اقدامى جاهلانه و  به دور از هر منطقى است و از طرف دیگر وزیر خارجه که مسؤول دیپلماسی کشور است را می خواهند تحریم کنند که این اقدام هم، مغایر با قوانین بین الملل است.

وی ادامه داد: این گونه  حماقت آمریکایى ها بیش از گذشته این نکته را روشن مى کند که ادعاى آمریکا به مذاکره، دروغ و  فریب افکار عمومى است،چرا که بر فرض محال  اگر قرار به مذاکره باشد، باید با اذن رهبر جامعه باشد و  وزیر خارجه هم فراهم کننده مقدمات آن باشد و تحریم رهبری معظم و وزیر خارجه یک کشور، به معنای تحریم مذاکره با آن کشور است.

زاهددوست ابراز کرد: سرنگونى پهپاد فوق مدرن آمریکایى توسط مرزداران قاطع ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به یک رسوایى و شکست سنگین براى آمریکا مبدل شده است،لذا این اتفاقات  موجب شده تا ترامپ به هذیان گویى و ادعاهاى ساختگى و تحریم هایى که بیشتر به یک جوک شبیه است، روى آورد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha