قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۲۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اتحادیه اروپا ملزم به انجام تعهدات برجام است نه اینستکس/ پایان مهلت 60 روزه، غرب را به جایگاهش بازمی گرداند

عضو کمیسیون سیاست خارجی با بیان اینکه اروپا ملزم به انجام تعهدات برجام است نه اینستکسT گفت: پایان مهلت 60 روزه غرب را به جایگاهش بازمی گرداند ضمن اینکه مطالبه اینستکس تحقیر ایران بوده و جایی در ادبیات مطالبه گری تهران ندارد.

اتحادیه اروپا ملزم به انجام تعهدات برجام است نه اینستکس/ پایان مهلت 60 روزه، غرب را به جایگاهش بازمی گرداند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ، درباره پایان مهلت ۶۰ روزه ایران به غربی ها در خصوص برجام گفت: مهلت فرصت های اخلاقی مبتنی بر حقوق بین الملل برای اروپایی ها در حال اتمام و فرصت گرانبهای جمهوری اسلامی ایران برای اثبات حقانیت و منطق اسلامی اش در مذاکرات و پیمان های بین المللی که بر اساس نص صریح دستورات دین اسلام در حال پیاده شدن است، در اختیار جمهوری اسلامی است.

وی افزود: بر اساس حکم خدا و دین که تاکید شده است اگر قراردادی بستید به آن وفادار باشید، ولی اگر طرف شما نقض پیمان کرد از آن پیمان باید خارج شد و این اختیار از آن جمهوری اسلامی است که در این باره تصمیم گیری کند.

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت : سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر احکام دین است، زیرا در نظام ما رهبری از آنِ کسی است که مجتهد مسلم و مسلط بر مقتضیات زمان است.

کریمی قدوسی تصریح کرد: اقدامات لازم از طریق احکام استخراج شده از طریق دین توسط رهبر معظم انقلاب اعلام می شود.

وی گفت: در اثبات باطل بودن نظام حاکم سیاسی در اروپا و غرب و به ویژه در آمریکا همین بس که این کشورها در طی مذاکرات فشرده تن به توافقی دادند که امروزه در حال شکستن و نابودی آن توافق هستند و در کمال پررویی از طرف مظلوم (ایران) می خواهند در این توافق باقی بماند.

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت : اروپائیان ملزم به انجام تعهدات برجامی هستند، نه تعهدات اینستکس.

کریمی قدوسی تصریح کرد: اینستکس در قاموس برجام جایی ندارد و شبیه آن است که ما خرما بفروشیم و شکر بخریم آن هم نه با پول بلکه در دفتر حسابداری.

وی ادامه داد: جای تاسف است که ظریف، دولت، آقای لاریجانی و برخی حامیان آنها در اظهاراتشان بیان می کنند که باید تعهدات برجامی اروپایی ها مطالبه شود که درنهایت منجر به لغو تمام تحریم های بانکی و نفتی شود و ملاک تهران خرید نفت، فروش طلا، فروش هواپیمای مسافربری، فروش قطعات، فروش خودرو، فروش فناوری های ایمنی هسته ای و بسیاری از دیگر مسائل است و نباید جمهوری اسلامی اینستکس را درخواست کند و بر همین اساس انتقاداتم را به آقای لاریجانی اعلام کردم.

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مطالبه اینستکس تحقیر مردم ایران است و باید مسئولان مطالبه تعهدات غربی ها در خصوص برجام را مدنظر داشته باشند، اظهار داشت : نباید مسئولان ایرانی با ادبیات خود تسهیل گر بی مسئولیتی آنها در قبال برجام بوده و اینستکس را مطالبه کنند.

کریمی قدوسی گفت: اینستکس اصلا جایی در ادبیات مطالبه گری تهران ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تعهدات غربی ها (آمریکا و اروپا) در برجام سنگین است و نباید به تعهدات سبک و جزئی آنها در اینستکس خود را محدود کنیم.

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وقتی تعهدات جزئی اروپایی ها در اینستکس اجرا نمی شود و بنا ندارند به تعهداتشان در برجام جامه عمل بپوشانند، پس اتخاذ روش جمهوری اسلامی ایران با مقاومت، ایستادگی و قاطعیت پیگیری اجرای برخی اقدامات مدنظر در پایان ۶۰ روز مهلت داده شده به غربی هاست که با این کار آنها را به جایگاه اصلی شان بازمی گرداند.

کریمی قدوسی در پایان با اشاره به تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران توسط آمریکا گفت: کجاست آقای جان کری که در برابر این اقدام موضع گیری کند.

مخاطبان گرامی با ثبت سوژه ای در بخش «فارس من» با عنوان «پیگیری اجرای مصوبات شورای عالی امنیت ملی در مقابل اقدامات آمریکا و اروپا در نقض برجام» ، «گام دوم «نه به برجام» ، «مجلس خروج از برجام را بررسی کند» ، «محدودیت فعالیت های هسته ای ناشی از برجام را لغو کنید» ، «آیا وقت آن نشده که از برجام خارج شویم؟» خواستار پیگیری این موضوع شدند. 

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha