قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۲۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«نقش نظام بانکی در رونق تولید» در دانشگاه امام صادق(ع) بررسی شد

نشست تخصصی « برسی نقش نظام بانکی در رونق تولید» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد.

«نقش نظام بانکی در رونق تولید» در دانشگاه امام صادق(ع) بررسی شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نشست تخصصی « برسی نقش نظام بانکی در رونق تولید» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد.

در این نشست که در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد سخنرانان دیدگاه های خود را درباره چالش ها و بایدهای نظام بانکی ایران در رونق تولید بیان کرده و ضرورت اصلاح نظام بانکی برای این منظور را مورد تاکید قرار دادند.

سیفی در ابتدا ضمن بیان اینکه دو رکن نظام بانکی و قانون کار در کشور بر تولید اثر گذار هستند، گفت: بیشتر از 30 درصد نقدینگی کشور را بانکها تامین می کنند درحالی که بانکها برای نیل به کسب سود بیشتر و ادامه حیات خود نقدینگی خود را بیشتر به سمت تجارت و مستغلات هدایت کرده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بانکها برای اینکه بتوانند منفعت بیشتری کسب کنند کمتر نقدینگی خود را به سمت بخش تولید هدایت می کنند و بیشتر به ویترین سازی و شعبه سازی پرداخته اند.

سیفی تصریح کرد: خصوصی سازی بانکها اشکال نداشت و آن چیزی که به اقتصاد صدمه می زند رها بودن آنها است.

دبیرکل کانون عالی کارفرمایان کشور در ادامه ضمن انتقاد از عدم شفافیت کامل بانکها گفت: می بایست افرادی که تسهیلات از بانک گرفتند و نسبت به باز پرداخت آن اقدام نکردند مشخص شوند.

وی افزود: حدود 90 درصد از بخش تولید مختص صنایع کوچک و متوسط هستند که با اندکی تسهیلات می توانند شروع به فعالیت کنند ولی بانکها کمتر به این بخش توجه می کنند.

سیفی در پایان تصریح کرد: بانکها باید هر چه سریع تر تصمیماتی جهت تسهیل و سریع اعطای تسهیلات با هزینه کم به بخش تولید بگیرند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha