قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۲۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رشد سرانه فضای ورزشی کهگیلویه و بویراحمد/حمایت از بخش خصوصی

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرانه ورزشی استان کهگیلویه و بویراحمد از 39 صدم متر مربع به 41 صدم متر مربع ارتقا و رشد یافته است و در نوع خود نسبت به توسعه ورزشی استان کم نظیر و ستودنی است.

رشد سرانه فضای ورزشی کهگیلویه و بویراحمد/حمایت از بخش خصوصی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از یاسوج، محمد تقی علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: از حضور بخش خصوصی در ورزش استان استقبال می کنیم و ورود بخش خصوصی باعت توسعه و پیشرفت ورزش استان خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح واگذاری اماکن ورزشی دولتی در سال جاری که مطابق ماده 88 به بخش خصوصی اجاره داده می شود گفت: در راستای عدم تصدی گری دولت و همچنین فعال سازی بخش خصوصی و به استناد ماده 88 قانون تنظیم ، و ماده 5 قانون الحاق بخشی از مقررات مالی دولت ، اماکن متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان از طریق انعقاد قرارداد و بر اساس قوانین و دستورالعمل های صادره از وزارت ورزش و جوانان به بخش خصوصی واگذار می شود.

علوی افزود: برحسب قانون ، اماکن ورزشی که دارای نرخ پایه و در حد معاملات کوچک می باشد بدون انجام تشریفات به هیاتهای ورزشی ، شوراها و دهیارها واگذار گردیده و برای سایر معاملات واگذاری ها، از مجرای قانونی به مزایده گذاشته می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در ادامه توضیح داد و گفت : اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به برنامه ها و اهداف خرد و کلان ، که مبتنی بر توسعه ورزش های همگانی ، قهرمانی ، حرفه ای و همچنین توسعه زیرساختهای ورزشی است، مجموعه های ورزشی و تفریحی خود را از طریق آیین نامه اجرایی ماده قانونی فوق ذکر ، مدیریت کرده و به بخش خصوصی و هیاتهای ورزشی واگذار می کند.

مدیر ارشد ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سال 98 تاکنون تعداد 12 مرحله مزایده برگزار گردیده است اظهار داشت: اماکن قابل واگذاری اداره کل ورزش و جوانان 80 مکان است که همگی از استانداردهای لازم جهت استفاده مردم برخوردار هستند و سیاست کلان دولت در اجرای این دستورالعمل ، کاهش تصدی گری و حفظ و نگهداری همه مجموعه های ورزشی با حضور بخش خصوصی مبتنی بر ضوابط خاص است.

علوی اشاره ای به قوانین پس از واگذاری داشت و خاطرنشان کرد: مستاجران اماکن ورزشی درآمد حاصله را به حساب خزانه کل واریز کرده و پس از تشریفات اداری مبالغ دریافتی به آنان برگشت داده می شود و با توجه به شرح فصول هزینه ها در نهایت به صرف هزینه های ورزشی دربخشها، شهرستانها و مرکز استان می شود.

علوی ادامه داد: از سال96 الی پایان 97 با تلاشهای همکاران این اداره ، سرانه ورزشی استان کهگیلویه وبویراحمد از 39 صدم متر مربع به 41 صدم متر مربع ارتقا و رشد یافته است و در نوع خود نسبت به توسعه ورزشی استان کم نظیر و ستودنی است زیرا حاصل افزایش فضاهای ورزشی، کسب مدالهای رنگارنگ در رقابتهای آسیایی و پاراآسیایی توسط قهرمانان استان در سال 97 می باشد که جا دارد از وزیر ورزش و جوانان و معاونین وزارت ورزش و جوانان ، استاندار و معاونین ،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و به ویژه مدیریت سازمان برنامه و بودجه و همکاران اداره کل که در جهت تامین اعتبارات مورد نیاز همکاری شایسته ای با ما داشتند تشکر و قدردانی کنیم.

انتهای پیام/82009

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha