قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۲۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش امارات به حادثه سفارت بحرین در بغداد

وزیر مشاور در امور خارجه امارات به حادثه حمله به سفارت بحرین در بغداد واکنش نشان داد.

واکنش امارات به حادثه سفارت بحرین در بغداد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات به حادثه حمله به سفارت بحرین در بغداد واکنش نشان داد.

وی اعلام کرد: حمله به سفارت بحرین در بغداد مردود و تحرکی خطرناک در سطح حقوقی و سیاسی است.

قرقاش از دولت عراق خواست که به مسئولیت و تعهدات خود در قبال حمایت از دیپلماتها و اماکن دیپلماتیک در بغداد و دیگر شهرهای عراق عمل کند.

شایان ذکر است که رسانه های عراق شامگاه پنجشنبه (۶ تیر) در خبری فوری از برگزاری تظاهرات علیه بحرین در برابر ساختمان سفارت این کشور در بغداد خبر دادند. شرکت کنندگان در تظاهرات شبانه خود خواستار پایین کشیدن پرچم بحرین شدند و برخی از معترضان عراقی از حصار آهنی سفارت بحرین بالا رفته و وارد آن شده اند و پرچم فلسطین را به جای پرچم بحرین بالا برده اند.

اعتراضات صورت گرفته علیه بحرین در عراق مرتبط با میزبانی منامه از اجلاس اقتصادی مرتبط با فلسطین بود که سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ ژوئن) با حضور نمایندگانی از آمریکا و برخی کشورهای غربی برگزار شده بود. از این اجلاس به عنوان اولین گام برای اجرای طرح آمریکا درباره فلسطین، موسوم به معامله قرن یاد می شود.

برگزاری این نشست با مخالفت بسیاری از گروه های فلسطینی، مردم کشورهای عربی و شخصیت های مختلف در جهان مواجه شده است.

از میان کشورهای همسایه فلسطین، لبنان نماینده ای به اجلاس بحرین نفرستاد. اردن و مصر نیز تنها نمایندگانی در سطح معاون وزیر به این گردهمایی فرستادند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha