قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۲۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

500 واحد سهمیه بسیج سازندگی سپاه امام رضا(ع) برای بازسازی مناطق سیل زده گلستان

مسؤول بسیج سازندگی بسیج سپاه امام رضا(ع) گفت: 500 واحد از منازل سیل زده در شهرستان گنبد استان گلستان به ما واگذار شده است که کار بازسازی 50 منزل را از دوم خرداد امسال شروع کرده ایم.

500 واحد سهمیه بسیج سازندگی سپاه امام رضا(ع) برای بازسازی مناطق سیل زده گلستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد روحانی در مشهد گفت: بسیج سازندگی سپاه امام رضا(ع) از دوم خردادماه با حضور در شهرستان گنبد استان گلستان، کار بازسازی منازل سیل زده این مناطق را آغاز کرده است.

مسؤول بسیج سازندگی بسیج سپاه امام رضا(ع) افزود: 500 واحد از منازل سیل زده، سهمیه سپاه امام رضا(ع) برای بازسازی آن ها است که از این میان 210 واحد تعمیری هستند و ما کار بازسازی 50 واحد را از دوم خرداد امسال شروع کرده و تاکنون 20 واحد را به طور کامل تحویل صاحبان آن ها داده ایم.

وی با اشاره به همکاری بنیاد مسکن خراسان رضوی به عنوان معین استان گلستان ادامه داد: طراحی سامانه عمران اجتماعی توسط بنیاد مسکن برای تشکیل پرونده و ثبت واحدهای آسیب دیده ناشی از سیل، کمک کننده است و همچنین مردم و خیرین با ورود به این سایت کمک های مالی خود را برای بازسازی و تعمیر با توجه به کد اختصاصی هر خانه واریز کرده تا در مرمت منازل سیل زده از آن استفاده شود.

روحانی در توضیح چگونگی تامین منابع مالی برای بازسازی منازل سیل زده بیان کرد: بسیج سازندگی از مبالغ اهدایی مردم برای خدمت رسانی در مناطق سیل زده استفاده می کند و کمک های باقی مانده از قبل که برای امدادرسانی، بازگشایی راه و تخلیه خانه ها استفاده می شد را به همراه مبالغ جاری که مردم از طریق سامانه عمران اجتماعی پرداخت می کنند به بازسازی منازل سیل زه اختصاص می دهد.

مسؤول بسیج سازندگی بسیج سپاه امام رضا(ع) سیل اخیر در شهرستان های خراسان رضوی را یادآور شد و افزود: ما در شهرستان های بردسکن، کلات، درگز، قوچان، سبزوار، نیشابور، داورزن، جوین، خلیل آباد، کاشمر و گناباد به عنوان معین مستقر هستیم و محرومین بهزیستی و کمیته امداد نقطه هدف گروه های جهادی ما برای خدمت رسانی هستند.

وی در رابطه با اجرای طرح «هر مسجد، یک خانه» تشریح کرد: با توجه به پتانسیل مساجد استان گلستان و نیروهای بسیج و جهادی آن ها، طی همایشی با حضور بسیج سپاه امام رضا(ع) و مساجد استان گلستان، مسجد معین یک خانه شده و نمازگزاران استان چه از طریق ارسال کمک های نقدی به سامانه عمران اجتماعی و چه اعزام گروه های جهادی خود به بازسازی منازل سیل زده کمک می کنند.

روحانی متذکر شد: برخی منازل به اعتبار مالی برای بازسازی نیاز ندارند و حضور گروه های جهادی برای تعمیر آن ها کفایت می کند.

مسؤول بسیج سازندگی بسیج سپاه امام رضا(ع) افزود: اختصاص وام مصالح ساختمانی، 40 میلیون تومان وام احداث و 10 میلیون تومان وام بلاعوض از طرف بنیاد مسکن و نیز 10 میلیون تومان اعتبار جمع آوری شده از مساجد، کمیته امداد و بهزیستی، بازسازی واحدهای 65 متری را تامین می کند. 

انتهای پیام/ 70051

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha