قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۲۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برزیل برای صعود به نیمه نهایی کوپا آمه ریکا به زحمت افتاد

تیم ملی فوتبال برزیل در ضربات پنالتی توانست پاراگوئه را شکست دهد و به نیمه نهایی کوپا آمه ریکا صعود کند.

برزیل برای صعود به نیمه نهایی کوپا آمه ریکا به زحمت افتاد

نخستین دیدار مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ بامداد جمعه بین دو تیم برزیل میزبان و پاراگوئه برگزار شد و سلسائو با پیروزی در ضربات پنالتی توانست صعودش را به دور بعد قطعی کند.

نخستین موقعیت بازی متعلق به سلسائو بود اما فیرمینو آن را در دقیقه چهار از دست داد. بازی بسته پاراگوئه اجازه نمی داد برزیل موقعیت سازی کند. پاراگوئه در دقیقه ۲۹ می توانست گل نخست بازی را به نام خود ثبت کند اما الیسون دروازه تیمش را نجات داد. میزبان تنها زمانی صاحب فرصت می شد که شاگردان بریتسو اشتباه می کردند. بازیکنان برزیل کاملاً عصبی شده بودند. آن ها با انگیزه بالا بازی نمی کردند. در نهایت نیمه اول بدون گل به پایان رسید.

در شروع نیمه دوم الکس ساندرا به جای فیلیپه لوئیس وارد زمین شد. برزیل که نمی خواست نتیجه بازی پس از ۹۰ دقیقه تعیین شود به تعداد حمله های خود در این نیمه افزود. در یکی از آن ها فیرمینو توسط فابیان بالبوئنا متوقف شد. داور ابتدا پنالتی اعلام کرد اما پس از بازبینی تصاویر متوجه شد خطا بیرون از محوطه رخ داده است و ضربه آزاد اعلام کرد. او به بالبوئنا کارت قرمز نشان داد تا شرایط برای پاراگوئه سخت شود. دنی آلوس این ضربه را به بیرون زد. سلسائو مهمانش را تحت فشار قرار داده بود اما موقعیت ها یکی پس از دیگری از دست می رفتند.

یکی از بهترین فرصت ها به گابریل ژسوس رسید. مهاجم برزیلی در دقیقه ۷۴ ضربه اش با اختلاف کمی به بیرون رفت. پیش از این ضربه ویلیان به جای آلان به زمین رفته بود. تیته در ادامه آلوس را از زمین خارج کرد تا لوکاس پاکتا جایگزینش شود. نیمار که این رقابت ها را به دلیل آسیب دیدگی از دست داده بود از جایگاه تماشاگران شاهد این بازی بود. پاراگوئه در ادامه توانست خود را از فشار برزیل رها کند. در دقیقه ۸۷ روبرتو فرناندس با یک مهار خوب ناجی تیمش شد و ضربه سر بازیکن حریف را دفع کرد.

برزیل در دقایق پایانی باز هم به تعداد حملاتش افزود. شوت از راه دور ویلیان در دقیقه ۸۹ به تیرک برخورد کرد تا سلسائو باز هم در رسیدن به گل ناکام بماند. داور هفت دقیقه وقت اضافه اعلام کرد. ضربه اورتون در دقیقه ۹۵ با برخورد به بازیکن پاراگوئه بلوکه شد و به کرنر رفت تا بازی همچنان بدون گل در جریان باشد. موقعیت بعدی را فیلیپ کوتینیو از دست داد. در نهایت داور سوت پایان را زد تا برنده در ضربات پنالتی مشخص شود (در مرحله یک چهارم نهایی بازی ها وقت اضافه ندارند و پس از تساوی در ۹۰ دقیقه برنده در ضربات پنالتی مشخص می شود).

نخستین ضربه را گوستاوو گومس زد اما الیسون آن را مهار کرد. با گل ویلیان برزیل یک بر صفر پیش افتاد. در ادامه میگل آلمیرون، مارکینیوز، برونو والدس، کوتینیو و رودریگو روخاس ضرباتشان را به گل تبدیل کردند. فیرمینیو در عین ناباوری ضربه اش را به بیرون زد تا همه چیز برابر شود. ضربه بعدی را درلیس گونسالس از دست داد و دوباره شرایط به نفع برزیل شد. ژسوس آخرین ضربه را برای برزیل زد و توانست تیمش را راهی مرحله بعد کند.

برزیل بامداد چهارشنبه در نیمه نهایی به مصاف برنده دیدار آرژانتین و ونزوئلا می رود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha