پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۲۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تصویب طرح بازآفرینی شهر قدس در مراحل پایانی

معاون عمرانی استانداری تهران از طی مراحل پایانی تصویب طرح بازآفرینی بافت های فرسوده شهر قدس خبر داد.

تصویب طرح بازآفرینی شهر قدس در مراحل پایانی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد تقی زاده ، با اشاره به اینکه ۱۰ درصد مساحت کل شهر قدس را بافت فرسوده تشکیل می دهد، اظهارکرد: در آخرین جلسه کمیسیون ماده ۵ استان تهران پرونده چندین شهر در حیطه بازآفرینی شهری محدوده های بافت فرسوده مورد بررسی اعضا قرار گرفت که یکی از این پرونده ها مربوط به شهر قدس بود چون پس از تهران در سطح استان مساحت زیادی از آن بافت فرسوده قلمداد می شود.

وی افزود: یکی از سیاست های مهمی که در سطح استان تهران توسط استانداری پیگیری می شود موضوع نوسازی بافت های فرسوده است. در همین راستا برای شهر قدس که شهری متراکم هم به لحاظ جمعیتی و هم بافت مسکونی است، مشاور پروژه بازآفرینی طرح خود را ارائه کرد که در جلسه کمیسیون ماده ۵ ایراداتی به آن گرفته شد.

تقی زاده ادامه داد: ایرادات طرح ارائه شده در بخش های جمعیت پذیری، زمانبندی اجرای طرح و مقررات تفکیک انشعابات و… بود که مقرر شد این ایرادات ظرف مدت دو هفته توسط مشاور اصلاح و بار دیگر به کمیسیون ارسال شود تا پس از تصویب نهایی برای اجرا ابلاغ شود.

وی تاکید کرد: برای بازآفرینی شهری در شهر قدس هنوز با توجه به عدم تصویب نهایی طرح، برنامه زمانبندی تعیین نشده است و همین موضوع در طرح یکی از ایرادات بود که برنامه زمانبندی پیش بینی شده قابلیت اجرا نداشت و مقرر شد که توسط مشاور اصلاح شود.

معاون استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به بررسی پرونده بازآفرینی شهرهای وحیدیه و حسن آباد در سطح استان خبر داد و گفت: در شهر وحیدیه بخشی به عنوان ساخت و ساز باغ ویلا بود که تراکم مسکونی را با هدف کاهش ساخت و ساز در محدوده کم کردیم و طرح به شکل باغ ارائه شد و سرانه ها هم مطلوب تأمین شد که به تصویب کمیسیون رسید. همچنین برای شهر حسن آباد طراحی خوبی ارائه و سرانه های خدماتی مناسبی در آن مدنظر قرار گرفته شد و به تصویب کمیسیون رسید.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha