قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۲۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نقش هوش مصنوعی در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای

کارشناسان هاروارد، ام. آی. تی، گوگل و مایکروسافت بر این باورند که ابزارهای هوش مصنوعی می تواند در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مؤثر باشند.

نقش هوش مصنوعی در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای

و به نقل از سی نت، در یک مقاله منتشر شده در اوایل ماه جاری، یک تیم از کارشناسان یادگیری ماشین اظهار کردند که ابزارهای هوش مصنوعی می تواند به طور قابل توجهی از انتشار کربن و گازهای گلخانه ای جلوگیری کند.

کارشناسان دانشگاه هاروارد، ام. آی. تی، گوگل و مایکروسافت اخیراً اظهار کرده اند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می توان تغییرات بزرگی در سیستم حمل و نقل به وجود آورد که این امر سبب کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می شود.

گاز گلخانه ای به گازی که در جو یک سیاره وجود دارد گفته می شود که در محدودهٔ فرو سرخ به جذب و انتشار پرتوها می پردازد. گازهای گلخانه ای موجود در جو زمین که به طور طبیعی در آن وجود دارند شامل بخار آب، کربن دی اکسید، متان، دی نیتروژن مونوکسید و اوزون هستند اما فعالیت های بشری، بر میزان بسیاری از این گازها در جو افزوده است.

به گفته کارشناسان با کمک ابزارهای هوش مصنوعی می توان تا سال ۲۰۵۰ انتشار گازهای گلخانه ای را ۲۰ تا ۳۷ درصد کاهش داد.

پژوهشگران طی این مطالعه گفتند علاوه بر استفاده از هوش مصنوعی، تمام شرکت های جهان همانند شرکت ال جی نیز می بایست برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کاری کنند. شرکت ال جی اخیراً طی اقدامی از پروژه خود به نام" کربن صفر" (Zero Carbon) خود پرده برداشت. طی این پروژه، قرار است ال جی انتشار کربن ناشی از ساز و کارهای جهانی خود تا سال ۲۰۳۰ به صفر برساند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha