قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۱۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهار کامل آتش سوزی جنگل های کوه مورد پس از ۳ روز

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از مهار و خاموش شدن کامل آتش سوزی کوه مورد بین شهرستانهای باشت و گچساران خبر داد.

مهار کامل آتش سوزی جنگل های کوه مورد پس از ۳ روز

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، غلامحسین حکمتیان اصل ، افزود: نیروهای مردمی در مهار این آتش سوزی سنگ تمام گذاشتند که از تک تک آنها تشکر می کنم. همچنین برخی دستگاه های اجرایی، فرمانداری گچساران، شرکت نفت گچساران جهت انتقال نیروها با اعزام بالگرد برای مهار آتش سوزی همکاری کردند.


وی اظهار کرد: این آتش سوزی که از روز سه شنبه، چهارم تیرماه شروع شده بود ساعت ۲۰ پنجشنبه شب، ششم تیرماه به طور کامل مهار و خاموش شد اما تا ساعت ۲۳ برخی نیروها در محل آتش سوزی جهت جلوگیری از شعله ور شدن کنده های باقی مانده حضور داشتند.

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۶ اکیپ ۴۶ نفره از نیروهای منابع طبیعی استان در محل آتش سوزی حضور یافتند.

حکمتیان اصل در خصوص علت آتش سوزی تصریح کرد: علت آتش سوزی عامل انسانی است و این احتمال می رود که انداختن ته سیگار از سوی خودروهای عبور عامل آتش سوزی باشد.

وی در رابطه با میزان خسارات وارده ادامه داد: هنوز میزان خسارات وارده این آتش سوزی مشخص نیست اما میزان زیاد بوده است اما پس از نقشه برداری هوایی میزان دقیق خسارت مشخص می شود.


مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن انتقاد از کمبود امکانات و نیرو در منابع طبیعی استان عنوان کرد: منابع طبیعی به تنهایی از عهده آتش سوزی جنگل های استان بر نمی آید و نیروهای ما بدون مزایا و اضافه کار تلاش می کنند.


حکمتیان اصل بیان کرد: ۱۰۰ میلیون تومان تنخواه به منابع طبیعی استان اختصاص داده شده که جوابگو و کفاف کار ما نمی کند چراکه تنها برای یک مورد آتش سوزی حدود ۱۵ میلیون تومان هزینه کرده ایم.


وی تاکید کرد: در تأمین نیرو، تجهیزات و امکانات و حفاظت از منابع طبیعی و جنگل ها و کنترل آتش سوزی جنگل ها با کمبود جدی مواجهیم و نیاز است که در اولویت مسئولان و متولیان امر استانی و کشوری قرار گیرد. قیمت دستگاه های دمنده بالاست اما در خاموش کردن آتش سوزی جنگل ها پرکار و مؤثر هستند که امیدواریم مبلغی از اعتبارات مدیریت بحران استان برای خرید این دستگاه ها اختصاص داده شود.


مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنده به عنوان مدیرکل سه روز است که در حال خاموش کردن آتش سوزی جنگل ها هستم و سه روز است که در اداره حضور پیدا نکرده ام.


حکمتیان اصل اضافه کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۶ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد اتفاق افتاده که میزان خسارات وارده این آتش سوزی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha