قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۱۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برایان هوک: ایران نباید تعهدات هسته ای خود را نقض کند!

مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا که کشورش بیش از یک سال است که از توافق هسته ای خارج شده، اعلام کرد ایران نباید تعهدات هسته ای خود را نقض کند.

برایان هوک: ایران نباید تعهدات هسته ای خود را نقض کند!
مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا که کشورش بیش از یک سال است که از توافق هسته ای خارج شده، اعلام کرد ایران نباید تعهدات هسته ای خود را نقض کند.

به گزارش تسنیم، برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه قبل از دیدار با دیپلمات های آلمانی، فرانسوی و انگلیسی در پاریس به خبرنگار رویترز گفت ایران نباید تعهدات هسته ای خود را نقض کند.

این دیپلمات آمریکایی که دولت متبوعش در اردیبهشت ماه سال گذشته از برجام خارج شده و تحریم های یکجانبه متعددی را علیه ایران وضع کرده و به طور گسترده به تعهدات خود پشت پا زده است، در مصاحبه با رویترز اظهار داشت: «تحریم های آمریکا این حق را به ایران نمی دهد که از اجرای تعهدات هسته ای خود امتناع کند.»

وی با تأکید بر اینکه آمریکا به سیاست فشار حداکثری علیه اقتصاد ایران ادامه خواهد داد، مدعی شد: «سیاست فشار حداکثری علیه ایران مؤثر بوده و دسترسی این کشور به سطح بالایی از درآمد را محدود کرده است.»

شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه 18 اردیبهشت در واکنش به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران و کوتاهی کشورهای اروپایی در اجرای وعده هایشان برای تأمین منافع مشروع ایران ذیل برجام، در بیانیه ای اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی و حقوق تصریح شده خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام، برخی اقدامات خود ذیل برجام را متوقف خواهد کرد.

ایران در این بیانیه که در اولین سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته ای صادر شد، به طرف های دیگر برجام 60 روز فرصت داد برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی اقدام کنند.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت 97 تاکنون تحریم های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به زعم خود ایران را وادار به مذاکره برای رسیدن به یک توافق جدید کند.

مقامات ایران بارها تأکید کرده اند که سیاست فشار حداکثری ترامپ راه به جایی نخواهد برد و ایران کشوری نیست که مذاکره تحت فشار را بپذیرد.

اگرچه تحریم های آمریکا مشکلات غیرقابل انکاری را برای اقتصاد ایران به وجود آورده است، اما بانک جهانی در گزارش اخیر خود پیش بینی کرده است که با تخلیه شدن اثر تحریم ها، نرخ رشد اقتصادی ایران از سال 2020 (1399 شمسی) بار دیگر مثبت خواهد شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha