قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۱۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

ثبت ۶ اثر میراث ناملموس استان کرمان در فهرست آثار ملی کشور

کرمان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ثبت شش اثر میراث ناملموس این استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

ثبت ۶ اثر میراث ناملموس استان کرمان در فهرست آثار ملی کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمان، غلامرضا فرخی اظهار کرد: در نشست اخیر کمیته ثبت آثار میراث ناملموس (معنوی) کشور که در استان اردبیل برگزار شد، شش پرونده از استان کرمان پس از بررسی و تأیید نهایی به ثبت ملی رسید.

وی بیان کرد: این آثار شامل مراسم حنابندان شهرستان جیرفت، مهارت ساخت و نواختن سوتک گلی شهداد، فن تهیه کشک خلال کوهبنان، مراسم برپایی خیمه ابوالفضل طغرالجرد، فن تهیه عروسک لپتو شهداد و هنر قطاعی کرمان می شود.

فرخی با اشاره به اینکه پرونده های مذکور در چند ماه اخیر تکمیل و به تهران ارسال شدند که خوشبختانه این پرونده ها موفق به ثبت در فهرست آثار ناملموس کشور شدند، اظهار کرد: با ثبت این شش اثر تعداد آثار ثبتی استان کرمان در حوزه میراث فرهنگی ناملموس کشور، به ۷۷ اثر می رسد.

وی در پایان تصریح کرد: یکی از مهم ترین برنامه های مد نظر این اداره کل ثبت آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی در فهرست آثار ملی و سپس در فهرست میراث جهانی (یونسکو) است که به خوبی در حال انجام است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha