پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۱۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس قوه قضاییه: آنچه دشمن می خواهد عملی نمی شود/ مساله اصلی ما با مغرب زمین و آمریکایی ها پایبندی به دین و ارزش ها است؛ جنگ، جنگ اراده ها است

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه آنچه دشمن می خواهد عملی نمی شود، گفت: آنچه که ما می خواهیم عملی است. آنچه که آقای بوش می خواست اتفاق نیفتاد. او می خواست عراق را به دست آورد و آقای اوباما هم می خواست سوریه را اشغال کند که نتوانست و سوریه از دست آنها بیرون آمد.امروز هم آقای ترامپ می خواهد تجربه دو رییس جمهور قبلی را تکرار کند و در مورد مساله فلسطین معامله قرن می خواهد که این اتفاق نمی افتد و آنچه ما می خواهیم اتفاق می افتد.

رئیس قوه قضاییه: آنچه دشمن می خواهد عملی نمی شود/ مساله اصلی ما با مغرب زمین و آمریکایی ها پایبندی به دین و ارزش ها است؛ جنگ، جنگ اراده ها است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

رئیس قوه قضائیه گفت: مساله اصلی ما با مغرب زمین و آمریکایی ها پایبندی به دین و ارزش ها است و جنگ، جنگ اراده ها است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با خانواده شهدای قوه قضاییه که ظهر امروز در مجتمع شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: شهدای ما بلندآوازه هستند و نام آنها را خداوند بلندآوازه کرد و رفعت داد.

وی افزود: پرچم هر کدام از شما خانواده شهیدان در هر کوی و برزن، کارخانه و مدرسه ای به عنوان پرچمدار ارزش ها شناخته می شود.

وی با بیان اینکه امروز خانواده معظم شهیدان به عنوان سرمایه های انقلاب هستند، خاطرنشان کرد: امروز رویش هایی که در فرزندان و منسوبین شهدا داریم بسیار ستودنی است و اتصال شهدا به وجه الله رمز بقای آنها می باشد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه کسی که آرمان و هدف داشته باشد با دشمنان بسیاری مواجه است، گفت: مساله اصلی ما با مغرب زمین و آمریکایی ها پایبندی به دین و ارزش ها است. جنگ، جنگ اراده ها است. دو اراده که یکی می خواهد خدامحوری را و یکی می خواهد خودمحوری را پیاده کند و خودمحوری و استکبار در زندگی بشر باشد و این جنگ از ابتدا بوده و تا آینده خواهد بود.

رئیس قوه قضاییه در ادامه اظهار کرد: جنگ اراده ها بین جبهه حق و جبهه باطل است اما سخن این است که ما در کدام جبهه قرار می گیریم.

وی افزود: راهی که شهدا به ما آموختند راه نبرد با دشمن است. در راهی که ما در مسیر حق پافشاری می کنیم یقینا مقاومت و پافشاری بر اصول می تواند ما را پیش ببرد.

رئیسی در خصوص مذاکره اظهار کرد: بارها مقام معظم رهبری در نماز جمعه یک خطبه را به این موضوع اختصاص دادند و تحلیل های بسیاری از ایشان وجود دارد که مذاکره برای ما سود که ندارد ضرر هم دارد. برخی فکر می کنند که مذاکره فقط صحبت است در صورتی که مذاکره، گذشتن از ارزش ها است اما همچنان می بینیم برخی در گوشه و کنار صحبت از مذاکره می کنند.

وی افزود: امروز تحلیل همه در منطقه این است که ایران دست برتر است و ایران حرف اول را در منطقه می زند. کاری که سپاه با ساقط کردن پهپاد کرد بیانگر این است که اجازه نمی دهیم کسی به مرزهای جغرافیایی ما نزدیک شود.

رئیس دستگاه قضا با طرح این سوال که آیا عزت امروز ما با راهبرد مذاکره حاصل شد یا با راهبرد مقاومت و ایستادگی؟ خاطرنشان کرد: رهبری هم فرمودند که راهبرد مقاومت و ایستادگی است و مذاکره برای ما سم است.

وی افزود: امتداد راهبردی ما و دشمن روشن است، امتداد دشمن در منطقه آل سعود و آل خلیفه است و امتداد راهبردی ما حق طلبی است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه آنچه دشمن می خواهد عملی نمی شود، گفت: آنچه که ما می خواهیم عملی است. آنچه که آقای بوش می خواست اتفاق نیفتاد. او می خواست عراق را به دست آورد و آقای اوباما هم می خواست سوریه را اشغال کند که نتوانست و سوریه از دست آنها بیرون آمد.

رئیسی افزود: امروز هم آقای ترامپ می خواهد تجربه دو رییس جمهور قبلی را تکرار کند و در مورد مساله فلسطین معامله قرن می خواهد که این اتفاق نمی افتد و آنچه ما می خواهیم اتفاق می افتد.

رئیسی با بیان اینکه امیدواریم آنچه اراده زنان و مردان فلسطینی است تحقق پیدا کند، گفت: تحقق اراده الهی با عمل به قوانین الهی و پایبندی به سنت خداست.

وی در ادامه سخنانش خطاب به خانواده های معزز شهیدان اظهار کرد: آثار خون شهید شما متعلق به الان است. حسین (ع) خون قلبش را داد تا از جامعه جهل زدایی شود. امروز این موضوع به برکت بیداری اسلامی است. خدا به برکت خون شهیدان از جامعه و منطقه جهل زدایی کرد.

وی افزود: مردم یمن مگر همان مردم قبلی نیستند، اما چه شده است که مردم دیروز یمن مقاوم شده اند؟ چون به برکت خون شهیدان جهل زدایی شده است.

رئیس دستگاه قضا همچنین از خانواده های شهدا خواست تا دعا کنند که بتوانند در دستگاه قضا که مزین به نام شهداست، احقاق حق و ابطال باطل کنند و بتوانند این دستگاه را به نقطه ای که برای آن تلاش شده و مد نظر مقام معظم رهبری است برسانند.

وی همچنین در ادامه سخنانش در جمع خانواده شهدا اظهار کرد: همه چیز از بین رفتنی بوده و هر چه وجه الله است بقا دارد.

رئیسی افزود: وجاهت و کرامت جز در خانه اهل بیت (ع) در جای دیگری وجود ندارد. خیلی ها در عالم اهل بخشش هستند اما کریم نیستند. اولین رمز کرامت آن است که انسان خدامحور و خدابین باشد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی انسان به مقام خدامحوری رسید اهل کرامت می شود و بخشش جلوه کرامت است و امامان و پیشوایان ما کریمان به این معنا هستند و اگر کسی می خواهد کریم شود در پرتو قرآن کریم، رسول اکرم و مقام حضرت زهرای کریمه می شود.

وی افزود: مهمترین مدالی که خداوند به انبیاء و اولیاء می دهد صبر است و شرح صدر یعنی انسان ظرفیتی پیدا کند که بسیاری از سختی ها و مشکلات را تحمل کند.

رئیسی گفت: جبهه های ما را بچه های صبور و باظرفیت اداره کردند و کاری که آنها انجام ندادند تسلیم نشدن در برابر دشمن بود.

وی در پایان گفت: ما هم شیطان درون و نفس و هم شیطان برون و جهل داریم. باید دید امیر نفس هستیم یا اسیر آن که این جنگ و رزم برقرار است و اگر امیر نفس باشیم پیروز شده ایم.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha