پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۱۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جهاد کشاورزی: واسطه ها نمی گذارند گوشت ارزان شود

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست سال ۳۵ هزار تن گوشت گوساله با ارز نیمایی وارد شده است، گفت: به رغم تولید بسیار خوب واسطه های بازار اجازه کاهش قیمت گوشت را نمی دهند.

جهاد کشاورزی: واسطه ها نمی گذارند  گوشت ارزان شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست سال ۳۵ هزار تن گوشت گوساله با ارز نیمایی وارد شده است، گفت: به رغم تولید بسیار خوب واسطه های بازار اجازه کاهش قیمت گوشت را نمی دهند.

مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در گفت وگوی تلفنی با صدا و سیما اعلام کرد: «واسطه ها مانع کاهش قیمت گوشت در بازار می شود».

وی با بیان اینکه گوشت از دست دامدار تا رسیدن به دست مصرف کننده ۴ دست می چرخد، گفت: ابتدا دام زنده از چوب دار خریداری می شود و در اطراف شهر واسطه کشتارگاه ها دام را خریداری می کنند، پس از آن به دست عمده فروش ها می رسد و بعد خرده فروش ها گوشت را به دست مصرف کننده می رسانند و همه اینها باعث می شود که قیمت گوشت در بازار کاهشی نداشته باشد.

گوشت قرمز

امسال بیشترین تولید گوشت را خواهیم داشت

رضایی با بیان اینکه امسال بیشترین تولید گوشت را خواهیم داشت، گفت: اگر سیستم توزیع اصلاح شود و دست دلال ها کوتاه شود قیمت گوشت در بازار با کاهش خوبی مواجه خواهد شد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به سؤال مجری برنامه که نقش وزارت جهاد در کاهش دلالی چیست، گفت: در حال حاضر وزارت جهاد مسئول این است که به مقدار کافی تولید کند و سیستم توزیع در دست وزارت جهاد نیست.

وی تاکید کرد: دامداران باید یک زنجیره تولید مبتنی بر سیستم پایدار را خودشان راه اندازی کنند و دست واسطه ها و دلالان کوتاه شود.

پیش از این معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده بود که قیمت کارشناسی و منطقی هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی بین ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان و لاشه گوسفندی ۷۵ هزار تومان است که البته ممکن است تفاوت قیمت اندکی هم داشته باشد.

رضایی تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال ۳۵ هزار تن گوشت گوساله با ارز نیمایی وارد کشور شده است.

کشور سالانه بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تن نیاز به واردات گوشت دارد، امسال حدود ۴ هزار میلیارد تومان برای واردات گوشت ارز ۴۲۰۰ تومانی داده شده اما همچنان قیمت ها بالاست و به رغم همه تلاش ها و افزایش تولید چسبندگی قیمت حفظ شده است و قصد پایین آمدن ندارد، راهکار تقویت تولید داخل و کم کردن هر بیشتر شکاف تولید است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha