قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۱۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نتایج پژوهش دانشگاه نیویورک نشان داد:

تعداد توییت های نژادپرستانه با نرخ جرائم مبتنی بر نژادپرستی ارتباط دارد

پژوهشگران دانشگاه نیویورک با بررسی توییت های مردم در یکصد شهر ایالات متحده متوجه شده اند که نرخ خشونت های مبتنی بر نژادپرستی بین کاربرانی که توییت های نژادپرستانه می گذاراند بیش از دیگران است.

تعداد توییت های نژادپرستانه با نرخ جرائم مبتنی بر نژادپرستی ارتباط دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پژوهشگران دانشگاه نیویورک با بررسی توییت های مردم در یکصد شهر ایالات متحده متوجه شده اند که نرخ خشونت های مبتنی بر نژادپرستی بین کاربرانی که توییت های نژادپرستانه می گذاراند بیش از دیگران است.

مدتی است که توییتر به شدت به علت عدم پیشگیری از سخنان و رفتارهای نژادپرستانه برخی کاربران مورد انتقاد است و به نظر می رسد این موضوع واقعا اهمیت دارد.

در یک مطالعه جدید از پژوهشگران دانشگاه نیویورک بین تعداد توییت های نژادپرستانه و میزان جرائم متخلف نژادپرستانه دریکصد شهر ایالات متحده ارتباطی معنادار وجود دارد. این مطالعه بر تبعیض نژادی و ملی استوار است. گفتار نفرت انگیز مربوط به جنسیت یا اقلیت های مذهبی و فرهنگی در این پژوهش بررسی نشده است.

محققان دانشگاه نیویورگ یش از نیم میلیارد تویت را از شهرهای بزرگ تا شهرهای روستایی و کوچک بین سالهای 2011 تا 2016 تجزیه و تحلیل کردند. آنها دریافتند که میزان توییتهایی که شامل نژادپرستی هدفمند است از بسیاری از شهرهای سرشناس در حوزه نژادپرستی بیشتر منتشر شده است و در این مناطق خشونت های فیزیکی بیشتری نیز دیده شده است.

محقق ارشد این پروژه رومی چونارا  می گوید: "من فکر می کنم احساسات در توییت های هدفمند وجود دارد که احتمالا مربوط به محیطی است که این جرائم را رشد می دهند اما در عین حال معتقدم توییت های زنجیره ای و گفتگو با دیگران می تواند وضعیت را تغییر دهد.

در این پژوهش، محققان توییتها را بر اساس نژادپرستی به دو دسته تقسیم بندی کردند: توییت های روایی که رفتار تبعیض آمیز را شرح می دهند، و توییت هایی که علیه یک فرد یا جامعه هستند و منشاء ملی دارند. البته محققان تاکید دارند که صرف زندگی در یک محله مخالف نژادهای مختلف به معنای نژادپرستی نیست اما این آمار را افزایش می دهد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha