قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۱۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز به کار سومین کنگره بین المللی بیماری های عروق ریوی در تبریز

سومین کنگره بین المللی بیماری های عروق ریوی با حضور اساتید کشوری و سخنرانان برجسته بین المللی و صاحب نام در حوزه بیماری های عروق ریوی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در هتل پارس آغاز به کار کرد.

آغاز به کار سومین کنگره بین المللی بیماری های عروق ریوی در تبریز

دکتر فرید رشیدی، دبیر برگزاری سومین کنگره بین المللی بیماری های عروق ریوی و مسئول برنامه بیماری های عروق ریوی انجمن ریه کشور هدف از برگزاری این همایش را کشف تازه های شاخه نوپای بیماری های عروق ریوی عنوان کرد.

فوق تخصص بیماری های ریه افزود: شاخه اصلی بیماری های عروقی ریوی، آمبولی ریه و فشار خون ریوی است که چندان شناخته شده نیست و دیر تشخیص داده می شود.

وی اضافه کرد: در طول پنج سال گذشته تلاش زیادی در این زمینه شده و تبریز در این زمینه پیشتاز است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز متذکر شد: در این برنامه مهمانانی از هشت کشور به سخنرانی می پردازند و ۹۰ درصد از سخنرانان، بین المللی هستند.

وی متذکر شد: این همایش دو روزه در هفت بخش برگزار می شود.

ابولقاسم جویبان، معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در ادامه با اشاره به قدمت علم در تبریز گفت: تبریز از ۷۰۰ سال قبل دارای دانشگاهی بود که آموزش، پژوهش و فناوری و حتی تجاری سازی آن را در هم آمیخته بود.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز قدمتی ۷۰ ساله دارد، اظهار کرد: این دانشگاه قبلاً بخشی از دانشگاه تبریز بود که بعدها با هدف تلفیق آموزش، پژوهش و خدمات پزشکی از آن جدا و مستقل شد.

وی در ادامه متذکر شد: با توجه به وجود فشار خون ریوی و همزمانی این همایش با برگزاری طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در ایران و تبریز، ایستگاه های متعددی برای کنترل فشار خون افراد بالای ۳۰ سال در سطح شهر برپا شده است.


انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha