قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ناتو با واکنش متقابل به موشک جدید روسیه موافقت کرد

ناتو با بسته ای شامل اقدامات نظامی و سیاسی برای تقویت دفاعی خود علیه سیستم دفاع موشکی جدید روسیه موافقت کرد.

ناتو با واکنش متقابل به موشک  جدید روسیه موافقت کرد

این اتحاد دفاع موشکی و هوایی و همچنین برنامه های نظارتی و اطلاعاتی خود را بررسی خواهد کرد، مگر آنکه مسکو تا روز ۲ اوت از برنامه های موشک های کروز ۹M۷۲۹ دست بکشد.

آمریکا و ناتو اظهار کرده اند که روسیه با این موشک پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را نقض می کند و صلح را در اروپا به خطر می اندازد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اظهار کرد، روسیه هنوز فرصتی برای حفظ این پیمان دارد.

استولتنبرگ در نشست وزرای دفاع ناتو به خبرنگاران گفت: هنوز فرصتی وجود دارد. زمان در حال از دست رفتن است اما روسیه هنوز می تواند پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را حفظ کند.

وی افزود: اگر آنان پیش از تاریخ دوم اوت به پایبندی به این پیمان بازنگردند، باید تمام مسئولیت نابودی این پیمان را به جان بخرند.

آمریکا در ماه فوریه اعلام کرد، در صورتی که روسیه این موشک ها را نابود نکند، در تاریخ دوم اوت از این پیمان خارج خواهد شد.

نشست شورای روسیه و ناتو که قرار است هفته آینده برگزار شود، آخرین تلاش برای حفظ این پیمان است اما چندان احتمال نمی رود که روسیه از موشک های خود دست بکشد.

مسکو نیز تاکید دارد که این موشک ها چارچوب این پیمان را نقض نمی کنند.

استولتنبرگ در ادامه با اشاره به اقدامات ناتو در مقابل روسیه اظهار کرد: ما در خصوص اقداماتی توافق کردیم که اقدامات سیاسی، تمهیدات نظامی، مانورها و دفاع موشکی از جمله آن ها هستند. برخی از این اقدامات طولانی مدت و برخی از آن ها ممکن است در کوتاه مدت اجرایی شوند.

دبیر کل ناتو افزود، هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه روسیه از موشک های ۹M۲۷۹ دست می کشد، وجود ندارد و مسکو را به ادامه استقرار این موشک ها متهم کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha