پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دست و پنجه نرم کردن مردم «چرداول» با زباله ها، در اوج گرمای تابستان

مردم شهرستان چرداول و شهر آسمان آباد در اوج گرمای تابستان با مشکل انباشته شدن نخاله ها و زباله های خانگی در کنار منازل و محلات روبرو هستند که آنان را با مشکلات زیادی مواجه کرده، انتشار بوی نامطبوع، انتقال بیماری و مناظر نازیبا از کمترین عواقب این موضوع است.

دست و پنجه نرم کردن مردم «چرداول» با زباله ها، در اوج گرمای تابستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ایلام، مردم شهرستان چرداول و شهر آسمان آباد اینروزها و در اوج گرمای تابستان با مشکل انباشته شدن نخاله ها و زباله های خانگی در کنار منازل و محلات روبرو هستند که آنان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. 

با گذر از کنار روستاها در شهرهای چرداول و با دیدن زباله های انباشته شده بر روی هم و انتشار بوی نامطبوع این زباله ها مشهود است که افراد و شهروندان در معرض ابتلا به بیماری های مختلف قرار دارند.  مسئله پسماند و مدیریت زباله از امور مهم شهری است؛ جمع آوری و دفع پسماندهای خانگی، ساماندهی مدیریت پسماندهای عمرانی از وظایف مدیریت پسماند در سطح کشور است.

طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی کارشناسان بهداشت، رها شدن این زباله ها بدون اینکه با روش های بهداشتی دفن شوند موجب به وجود آمدن هزاران بیماری از جمله مهمترین آنها در این فصل، سالک خواهد شد.

احمدی یکی از اهالی روستای آسمان آباد در ایلام اظهار داشت: کانال اصلی مسیر رودخانه شهر آسمان آباد متاسفانه حال روز خوشی ندارد و بیشتر ایام سال از لحاظ بهداشتی کثیف بوده و احتمال دارد بیماری مردم را تهدید کند.

وی افزود: تجمع زباله در حاشیه شهرها و کانال ها چهره زشتی از آن شهر را به نمایش گذاشته است. 

این شهروند خاطر نشان کرد: سلامت مردم مهمترین مقوله در جامعه است و نباید اجازه دهیم که برخی مشکلات از قبیل زباله های انباشته شده در سطح شهر باعث ایجاد بیماری ها شود.

   محسن آزادنیا شهردار آسمان آباد نیز در ایلام  گفت: با وجود همه ی کاستی های مالی تاکنون تلاش زیادی برای وضعیت مدیریت پسماند شده است، در صدد هستیم مکان یابی جدید و تبیین محل دفن پسماند هر چه زودتر ساماندهی و مشخص شود.

وی در خصوص نخاله های ساختمانی  افزود: فرهنگ سازی و جلب مشارکت شهروندان در خصوص رعایت تخلیه نخاله های ساختمانی باید عملیاتی شود و شهروندان نیز در این زمینه همکاری لازم را با شهرداری و راهداری داشته باشند. 

شهردار آسمان آباد تصریح کرد: با توجه به همکاری محیط زیست مکان یابی جدید برای جایگاه زباله هر چه سریعتر صورت خواهد گرفت و در صدد اخذ مجوز سایر ادارات برای ساماندهی محل دفن پسماند هستیم. 

آزادنیا اذعان کرد: :مشکل مربوط به جمع آوری زباله ها در کانال اصلی مسیر رودخانه شهر آسمان آباد در داخل شهر، هر چه زودتر رفع خواهد شد و شهروندان می توانند در صورت وجود هرگونه مشکلی از طریق سامانه 137 آن را مطرح کنند.

انتهای پیام/970813

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha