قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چرا ترامپ از دستورش درباره ایران عقب نشینی کرد؟ / کارشناس الجزیره: دولت های عربی بهتر است دست دوستی به سمت ایران دراز کنند

روایت ها در مورد علت واقعی که ترامپ را از ضربه نظامی به ایران بازداشت، متفاوت است؛ که عمده آن ها مبتنی بر ترس ترامپ از خسارت های انسانی محتمل یا احتیاط او برای جلوگیری از ورود به جنگی ویرانگر در منطقه است.

چرا ترامپ از دستورش درباره ایران عقب نشینی کرد؟ / کارشناس الجزیره: دولت های عربی بهتر است دست دوستی به سمت ایران دراز کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، الجزیره نوشت: روایت ها در مورد علت واقعی که ترامپ را از ضربه نظامی به ایران بازداشت، متفاوت است؛ که عمده آن ها مبتنی بر ترس ترامپ از خسارت های انسانی محتمل یا احتیاط او برای جلوگیری از ورود به جنگی ویرانگر در منطقه است.

»؛ در ادامه این مطلب آمده است: قطر عبدالله باعبود، مدیر سابق مرکز مطالعات خلیج (فارس) شرایط فعلی را خطرناک می داند که نیازمند محاسبات دقیق است. وی بر این مساله تاکید می کند که موضوع به خسارت های انسانی مربوط نیست. ترامپ می داند که با یک کشور قدرتمند و استوار مواجه است که در برابر آن تسلیم نمی شود؛ بلکه با صبر استراتژیک و زیرکی برای فهم سیاست آمریکا تعامل می کند.

باعبود معتقد است که آمریکا رفتاری مستبدانه دارد، اما اکنون زمان حکمت و عقلانیت است؛ چرا که منطقه به سمت لبه پرتگاه می رود که این به نفع هیچ کس نیست. قدرتنمایی برای آمریکا فایده ای ندارد و حال، دولت های عربی باید به جای اینکه از آمریکا درخواست حمله به ایران را کنند، بهتر است دست دوستی به سمت ایران دراز کنند.

اما در میان کارشناسان آمریکایی، بردلی بلایکمن، سیاستمدار و مشاور رسانه ای مدعی است که علت عقب نشینی ترامپ از هدف گرفتن ایران به دلیل عدم تناسب سقوط یک پهپاد با خسارت انسانی گسترده در نتیجه حمله به تهران است.

بلایکمن بر این عقیده است که ترامپ محتاطانه رفتار کرد، اما عقب نشینی او از این حمله به معنای آن نیست که نیتی برای وارد آوردن ضربه به ایران در زمانی دیگر نداشته باشد؛ چرا که ناگزیر دولت آمریکا به ساقط شدن پهپاد خود توسط ایران پاسخی می دهد.

وی صحبتش را با تاکید بر این مساله پایان داد که ایران برای تحریک آمریکا تلاش می کند، اما ایالات متحده در واکنش به این تحریک های ایران درنگ می کند، تا هم پیمانانش در منطقه را از اسیب حفظ کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha