قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مشاهده بیماری دامی آفریقایی در شهرری/ 300 دام سنگین در برابر لمپی اسکین واکسینه شدند

رییس اداره دامپزشکی شهرستان ری گفت: روستای دوتویه دارای 60 واحد دامداری، یک هزار و 500 رأس دام سنگین بوده که 300 رأس دربرابر بیماری لمپی اسکین واکسینه شدند.

مشاهده بیماری دامی آفریقایی در شهرری/ 300 دام سنگین در برابر لمپی اسکین واکسینه شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وحید رستگاری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری در شهرری اظهار داشت: 10درصد دام سنگین روستای دوتویه به بیماری لمپی اسکین آلوده شدند هم اکنون این بیماری در شهرستان ری کنترل شده است.

وی عنوان کرد: راه های انتقال این بیماری از طریق مگس وپشه، حیوانات موذی، پرندگان وحشی همچنین تردد افراد و وسایل نقلیه، تماس دام های آلوده با دام حساس منتقل می شود.

رستگاری یادآور شد: بیماری لمپی اسکین نوعی بیماری غیر بومی حاد، مزمن و عمومی پوستی در دام سنگین است این بیماری مختص مناطق آفریقایی که به تازگی در کشور استان های غربی شمال غربی جنوب غربی دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه بیماری لمپی اسکین نوعی آبله محسوب می شود، ابراز داشت: علائم این بیماری شامل تب شش تا 72 ساعت ریزش آب ازچشم ها افزایش ترشح بینی وحلق بی اشتهایی کاهش تولید شیر و بی حالی تمایلی به راه رفتن نداشتن از علائم این بیماری است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با این  بیماری خاطرنشان کرد: کنترل ورود خروج دام زنده و علوفه مصرفی، ضدعفونی خودرو وسایل ورودی، مبارزه با حیوانات و حشرات موذی، عدم خرید دام بدون مجوز از منابع نامشخص و جداسازی قرنطینه دام مشکوک به بیماری از جمله این اقدامات است.

انتهای پیام/۶۷۰۵۲/م/الف۳۰

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha