قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حفظ منابع انرژی مستلزم اهتمام جدی مسؤولان و جامعه روحانیت است

مدیرعامل شرکت برق کردستان گفت: مصرف بهینه و صرفه جویی درست از راه های حفظ منابع انرژی است و این مستلزم اهتمام جدی مسؤولان و جامعه روحانیت است.

حفظ منابع انرژی مستلزم اهتمام جدی مسؤولان و جامعه روحانیت است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سنندج، هیوا لهونیان شامگاه چهارشنبه در نشست تخصصی ائمه جمعه استان کردستان که در سالن جلسات کتابخانه امام خامنه ای سنندج برگزار شد، اظهار کرد: روحانیون فرماندهان دینی جامعه هستند و امروز بیش از هر زمانی به حضور و فعال بودن آنها نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم از ظرفیت جامعه روحانیون و تریبون های نماز جمعه برای آگاهی بخشی جامعه در حوزه های مختلف استفاده شود.

مدیرعامل شرکت برق کردستان افزود: براساس دیدگاه بزرگان و آموزه های دینی باید به مردم آگاهی بخشی داده شود و انتخاب مسیر را به خود افراد جامعه واگذار کرد.

لهونیان گفت: مسؤولیت ما تامین رفاه برای همه مردم است چرا که خداوند تمام امکانات رفاهی را در اختیار بشریت قرار داده است و باید به درستی از این نعمت ها استفاده کنند.

وی اضافه کرد: رسالت جامعه روحانیون به عنوان پرچم داران بصیرت افزایی، انتقال اطلاعات کافی به مردم و نمایان کردن مسیر درست برای آنهاست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان افزود: در هر جایی که آثاری از حیات وجود دارد شرکت برق وجود دارد و این بزرگترین افتخار مااست که زیرساخت و بنیان آن توسعه است.

لهونیان با تاکید براینکه ما خدمت گذار بشر هستیم و با لحظه لحظه زندگی مردم عجین هستیم، گفت: امروز وابستگی به برق در جامعه بشری به نقطه ای رسیده که حتی یک لحظه نمی تواند تصور نبود این امکان برایش ممکن نیست.

وی اذعان داشت: اولویت امروز شرکت برق استان این است که با بهره گیری از ظرفیت های مختلف به نحوی عمل کند که خاموشی را به حداقل برساند و یا به طور کامل خاموشی وجود نداشته باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان اضافه کرد: اگر شما به عنوان منادیان فکری جامعه می خواهید پیام ما را به جامعه انتقال کنید باید با ابعاد کاری ما آشنا شوید و این کار در قالب این نشست ها ممکن می شود.

لهونیان با بیان اینکه کار ما اجرایی و تکنیک است، گفت: ماهیت کاری ما موجب شده که در سخنرانی و بیان مطالب با ضعف هایی مواجه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مصرف و تولید در شرکت برق در کنار هم و مساوی با هم نیست، برق تولید می شود و باید هزاران کیلومتر مسیر را برای رساندن آن به دست مشترکین طی کنیم.

مدیرعامل شرکت برق کردستان گفت: بیش از 94 درصد در تامین برق به خودکفایی رسیده و بهترین وضعیت داریم.

لهونیان گفت: 25 درصد از 100 درصد از انرژی تولید شده برق در فرایند انتقال به مشترکین می رسد و اگر در این عدد هم صرفه جویی نشود ظلم بزرگی است.

مدیرعامل شرکت برق کردستان با بیان اینکه متوسط رشد سالانه برف در جهان 3.7 درصد است، گفت: در خانه های ما نزدیک به 5 برابر خانه های اروپایی برق مصرف می شود و این نشان می دهد روش های مناسبی در این زمینه نداریم.

لهونیان اذعان داشت: در تابستان 20 هزار مگاوات برق برای مصرف کولر هزینه می شود و این معادل کل مصرف برق کشور عراق است.

وی مصرف بهینه برق را مورد تاکید قرار داد و گفت: ایران یک درصد جمعیت دنیا را دارد، ولی دو درصد مصرف انرژی برق دنیا را به خود اختصاص داده است و این در سایر حامل های انرژی هم صدق می کند.

مدیرعامل شرکت برق کردستان گفت: ایران دو برابر میانگین جهانی در آب، 4 برابر در گاز و  6 برابر در بنزین مصرف می شود.

لهونیان اضافه کرد: در گام دوم انقلاب بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید به سمت ارتقای کیفیت خدمات حرکت کنیم تا بتوانیم از کاروان رقابت جهانی عقب نمانیم.

وی از بحران تبدیل کشور ایران به واردکننده انرژی در صورت ادامه این وضع را هشدار داد و عنوان کرد: براساس برنامه سال 92 هشت سل آینده سال های بحران برای ایران است که متاسفانه بدلیل عدم مدیریت مصرف صحیح در حال حاضر در مرحله بحران است.

مدیرعامل شرکت برق کردستان افزود: باید به نحوی عمل کنیم که مردم کشور که در نقاط گرمسیر زندگی می کنند دچار مشکل نشوند.

مدیرعامل شرکت برق کردستان تاکید کرد: مسوولان باید در بحث استفاده بهینه از  انرژی خود پیشرو باشند، مسوولان ما باید سختی ها را تجربه و تحمل کنند تا بتوانند از مردم بخواهند که متحمل سختی ها شوند.

لهونیان افزود: اگر مردم پای کار باشند قطعا شاهد تحول خواهیم بود، مردم در زمان پیک مصرف وسایل برقی غیرضروری را خاموش کنند.

وی برخورد قاطع با استفاده کنندگان غیرمجاز را مورد تاکید قرار داد و گفت: این ظرفیت فراهم شده که الان حتی به متقاضیان انشعاب غیردائم داده شود.

مدیرعامل شرکت برق کردستان در ادامه گفت: از دستگاه قضا انتظار برخورد جدی تر با متخلفین نصب انشعابات غیرمجاز داریم، بارها از دادستان تقاضا کرده ایم که در این راستا برخورد جدی داشته باشند و احکام سخت را برای متخلفین صادر کنند.

مدیرعامل شرکت برق کردستان افزود: نیازمند مدیریت هوشمندانه در مصرف انرژی هستیم، این کار خاموشی را به حداقل ممکن می رساند.

وی گفت: کردستان 95 درصد از 650 هزار مشترک خانگی و اصناف هستند و کمتر از 5 درصد مشترکین ما را بخش صنایع به خود اختصاص داده اند که اگر هر مشترک خانگی به اندازه یک لامپ 100 واتی انرژی صرفه جویی کنند بهترین بهره وری را داشته ایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیشترین سرقت برق را در شهرستان های مریوان و سنندج داریم و امیدواریم با همکاری و همراهی همه بخش های تاثیرگذار به ویژه جامعه روحانیون شاهد رفع این مشکل در سطح استان باشیم.

انتهای پیام/2330/71

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha