پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۱۵ سرتمساح بزرگ داخل حوضچه آرامش سد «پیشین» گرفتار شدند

زاهدان- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز گفت: ۱۵ سر تمساح بزرگ جثه در داخل حوضچه آرامش سد «پیشین» این شهرستان گرفتار شده اند.

۱۵ سرتمساح بزرگ داخل حوضچه آرامش سد «پیشین» گرفتار شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، بهزاد دهواری اظهار داشت: امیدورایم با برنامه ریزی های انجام شده بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن عملیات زنده گیری و انتقال تمساح های مذکور را انجام دهیم.

وی گفت: امداد و نجات تمساح های گرفتار در حوضچه سد پیشین در اولویت کاری اداره حفاظت محیط زیست سرباز قرار گرفته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز افزود: در پی بارندگی های بهاره در سرشاخه های ورودی سد پیشین و همسطح شدن تراز آب سد با سرریز، تمساح هایی که برای استراحت شبانه برروی سطح بتنی سرریز می آیند سر خورده و به داخل حوضچه آرامش سد می افتند که با توجه به وضعیت فیزیکی حوضچه امکان خروج طبیعی تمساح ها وجود ندارد.

وی بیان کرد: به همین دلیل تمساح ها توسط محیط بانان باید زنده گیری و مجدداً به دریاچه پشت سد انتقال و رها سازی شوند.

دهواری گفت: در همین زمینه سرپرست معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان به منظور بررسی وضعیت تمساح های گرفتار در حوضچه آرامش سد مذکور و اقداماتی که تاکنون برای حفاظت و جلوگیری از تلفات این تمساح ها توسط حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز انجام شده از قبیل تأمین آب حوضچه آرامش بوسیله لوله، تغذیه دستی و زنده گیری تعدادی تمساح و انتقال به پشت سد بازدید کرد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha