قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس:

دولت مکلف به فروش ۱۰ هزار میلیارد ریال اموال برای توسعه آموزش شد

سمنان- نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس، گفت: برای کمک به بودجه آموزشی کشور در سال۹۸ دولت مکلف به فروش ۱۰ هزار میلیارد ریال اموال خود برای توسعه بخش های مختلف آموزش و پرورش شده است.

دولت مکلف به فروش ۱۰ هزار میلیارد ریال اموال برای توسعه آموزش شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، غلامرضا کاتب شامگاه چهارشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان سمنان در یک هتل سمنان، ضمن بیان اینکه برای کممک به بودجه آموزشی کشور در سال ۹۸ دولت مکلف به فروش ۱۰ هزار میلیارد ریال اموال خود برای توسعه بخش های آموزش و پرورش شده است، تاکید داشت: سهم آموزش و پرورش در بودجه عمومی کشور از ۱۰ درصد در سال ۹۷ به ۱۳.۴ درصد در سال ۹۸ افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش در سال جاری از چهار هزار میلیارد ریال به دست کم ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است، تاکید کرد: این امر نشان از نگاه ویژه مجلس و مسئولان به مقوله آموزش و پرورش است.

ضرورت نگاه ویژه به مدارس فرسوده

عضو خانه ملت درباره دیگر تکالیف دولت در راستای توسعه آموزشی و با بیان اینکه هزینه کرد در حوزه آموزش به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود، تاکید کرد: دولت بر اساس برنامه ششم توسعه مکلف به تکمیل مدارس خیرساز است و لذا امیدواریم این تکلیف را به خوبی انجام دهد تا شاهد توسعه کمی واحد های آموزشی در سطح کشور باشیم.

کاتب ضمن بیان اینکه سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی ۱۳ درصد است، گفت: دولت همچنین به توسعه آموزش و پرورش در حوزه مناطق محروم نیز می بایست توجه داشته باشد.

وی دومین بخش سخنان خود را به استان سمنان اختصاص داد و بیان کرد: عقب ماندگی های زیادی در ساخت مدرسه در استان سمنان محسوس است و امیدواریم این امر با تلاش بیشتر مسئولان جبران شود.

نماینده گرمسار و آرادان در مجلس دیگر چالش مسئولان استان را مدارس فرسوده شهری و روستایی دانست و ابراز کرد: در استان سمنان دو سوم مدارس فرسوده است، در حالی که آمار مدارس فرسوده در کشور دست کم ۳۰ درصد است که باید در این باره نیز تلاشی مضاعف کرد.

در این مراسم از خیران مدرسه ساز تجلیل شد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha