قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هوش مصنوعی به کنترل تغییرات آب و هوایی کمک می کند

 گروهی از کارشناسان حوزه آی تی معتقدند که می توان با کمک هوش مصنوعی تا حد زیادی با تغییرات آب و هوایی مقابله و شرایط حاد را کنترل کرد.

هوش مصنوعی به کنترل تغییرات آب و هوایی کمک می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  گروهی از کارشناسان حوزه آی تی معتقدند که می توان با کمک هوش مصنوعی تا حد زیادی با تغییرات آب و هوایی مقابله و شرایط حاد را کنترل کرد.

بیش از 20 کارشناس معتقدند که ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند با قدرت با تغییرات آب و هوایی مواجه شوند.

بر اساس این پژوهش جدید هوش مصنوعی می تواند به مردم کمک کند تا سهم خود را در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کاهش دهند. این کارشناسان معتقدند هوش مصنوعی می تواند مواردی مثل سیستم حمل و نقل سنتی، از بین بردن انرژی و سوخت های فسیلی و گازهای گلخانه ای، را کنار بگذارد. افزون بر اینها، هوش مصنوعی می تواند توجه افرادی را که به انتشار گازهای گلخانهای اهمیت نمی دهند به این موضوع جلب کند. بر مبنای این براوردها، این اقدامات می تواند منجر به کاهش 20 تا 37 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2050 شود.

این پژوهش توضیح می دهد که چگونه یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی می تواند حتی نرخ تولید آلودگی ناشی از تولید مواد غذایی را ارزیابی کند. بر این اساس مصرف کنندگان می توانند با دقت مشخص کنند که کدام موارد بیشترین تاثیر منفی را در آلودگی و انتشار گازهای گلخانه ای دارند. در سطح خانواده هوش مصنوعی می تواند مشخص کند که نرخ تولید گازهای گلخانه ای و الودگی های زیست محیطی تولید شده از هر یک از دستگاه ها و لوازم خانگی در چه حد است.

این روزها بسیاری از کشورهای اروپایی درگیر گرمای بی سابقه هوا شده اند و مشکل گرما باعث شده از شهروندان تا گردشگران دچار مشکلاتی مثل گرما زدگی شوند. این موضوع می تواند نشان دهد که اهمیت به تغییرات آب و هوایی تا چه حد مهم است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha