قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نشست شورای امنیت

چین: باید توازن میان حقوق و تعهدات ایران ذیل برجام حفظ شود

نماینده چین در سازمان ملل متحد در جلسه چهارشنبه شورای امنیت با موضوع برجام خواستار احترام به خواسته های مشروع ایران در برجام شد.

چین: باید توازن میان حقوق و تعهدات ایران ذیل برجام حفظ شود
نماینده چین در سازمان ملل در جلسه چهارشنبه شورای امنیت درباره برجام با بیان اینکه این توافق در حکم یک قانون بین المللی است خواستار پایبندی به برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت شد. 

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، او همچنین با یادآوری اینکه آژانس بین المللی تا کنون ۱۵ بار پایبندی ایران به مفاد توافق هسته ای را تأیید کرده گفت: «چین از تلاش های ایران برای اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ و توافق هسته ای برجام تمجید می کند و امیدوار است که ایران به اجرای برجام ادامه دهد.»

نماینده چین در ادامه ابراز امیدواری کرد که سایر طرف ها هم به تعهداتشان عمل کنند و ضمن احترام به «درخواست های مشروع ایران»، با برداشتن گام های مثبت، توازن میان تعهدات و حقوق ذیل برجام را حفظ کنند. 

این مقام چینی همچنین از اقدام آمریکا در خصوص خروج از برجام و اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران ابراز تأسف کرد و گفت: «ما از طرف های درگیر می خواهیم تا به طور مناسب مشکلات مربوط به حفظ روابط نرمال تجاری با ایران را برطرف کنند.»

وی در بخش دیگری از سخنانش به برنامه موشکی ایران پرداخت و گفت که تهران بارها خاطرنشان کرده که برنامه موشکی این کشور ماهیت متعارف و دفاعی دارد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha