قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بررسی نقش فین تک ها در رونق تولید کشور در مرکز پژوهش ها

در نشست تخصصی نقش فین تک ها در رونق تولید عنوان شد که ضرورت رویکردهای نوین به تامین مالی بخش صنعت وجود دارد و فین تک ها ظرفیت خوبی در این ارتباط دارند.

بررسی نقش فین تک ها در رونق تولید کشور در مرکز پژوهش ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن این مرکز، طی یک نشست تخصصی که امروز با حضور مدیران و پژوهشگران مرکز پژوهش های مجلس، صاحب نظران، پژوهشگران نهادهای دولتی و خصوصی و مراکز پژوهشی کشور برگزار شد به بررسی نقش فین تک ها در رونق تولید پرداخت.

در ابتدای این نشست تخصصی، علی اصغر اژدری مدیر دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن مرکز پژوهش های مجلس به بررسی سیر تطور و دورنمای رشد و تحول فین تک و ضرورت توجه به نقش و مزیت فین تک ها در رونق تولید پرداخت.

امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این نشست با طرح رویکرد اجتماعی به فین تک ها از آنها به عنوان زیرساخت توسعه اجتماعی یاد کرد و ضمن تشریح شش رویکرد کشورها برای فقرزدائی، فین تک ها را بستر مناسبی برای تامین مالی کسب و کارهای خرد دانست.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به تجربیات کشورهای مختلف خصوصاً کشورهای آسیایی در بهره گیری از پلت فرم های فین تک برای تامین مالی کسب و کارها، بر توسعه فناوری های مالی به عنوان فرصتی برای ورود سرمایه های پراکنده به بخش تولید تاکید کردند.

سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست ضمن تشریح آمار بخش صنعت، ضرورت تغییر نگرش و ایجاد یک تفکر جدید در تامین مالی را مطرح کرد.

*فین تک ها می توانند نقش واسط مهمی بین نقدینگی زیاد در جامعه و عطش نقدینگی در بخش صنعت ایفا کنند

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به مشکلاتی بانک ها در تامین مالی و همچنین چالش های موجود برای تامین مالی از طریق بازار سرمایه، گفت: فین تک ها می توانند نقش واسط مهمی بین نقدینگی زیاد در جامعه و عطش نقدینگی در بخش صنعت ایفا کنند.

مهدی عبادی دبیر انجمن استارتاپ های فین تک نیز به ارائه آمار و تجارب شرکت های استارتاپ فین تک در ایران را و تجارب موفق جهانی در این حوزه پرداخت.

دبیر انجمن استارتاپ های فین تک همچنین به تخمین بازار فین تک ها و فرصت ها و چالش های توسعه و فعالیت استارتاپ های فین تک در ایران اشاره کرد و راهکارهایی برای رفع برخی چالش ها و موانع موجود پیشنهاد کرد.

جمع بندی این نشست نشان می دهد که ضرورت رویکردهای نوین به تامین مالی بخش صنعت وجود دارد و فین تک ها ظرفیت خوبی در این ارتباط دارند. تحقق این ظرفیت نیازمند اقدامات تقنینی و ورود قانونگذار برای رفع خلاهای قانونی موجود است که باید با مشارکت حداکثری ذینفعان از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، نمایندگان بخش خصوصی و مشارکت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی انجام شود.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha