قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۰۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احداث 250 واحد مسکونی سیل زدگان مددجوی کمیته امداد آغاز شد

مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت: بر اساس ارزیابی بنیاد مسکن حدود ۷۰۰ واحد مسکونی از مددجویان کمیته امداد نیاز به احداث و یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیاز به تعمیر دارند که روند احداث ۲۵۰ واحد مسکونی آغاز شده است.

احداث 250 واحد مسکونی سیل زدگان مددجوی کمیته امداد آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد خوزستان بعدازظهر امروز در اهواز، اظهار کرد: یکی از مهم ترین نیازهای خانوارهای متأثر از سیلاب در خوزستان مسکن است که بر اساس ارزیابی بنیاد مسکن حدود ۷۰۰ واحد مسکونی از مددجویان کمیته امداد نیاز به احداث و یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیاز به تعمیر دارند و با همکاری سپاه، بنیاد مسکن، خیرین و با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی کار احداث و تعمیر واحدهای مسکونی آغاز شده است.

وی افزود: روند احداث ۲۵۰ واحد مسکونی آغاز شده است که یک واحد مسکونی نیز در دو روز گذشته در دشت آزادگان به اتمام رسید.

مدیرعامل کمیته امداد خوزستان با اشاره به تسریع روند پرداخت تسهیلات در چند روز گذشته، عنوان کرد: حدود یک هفته است که مشکلات پرداخت تسهیلات در بانک ها حل شده و ضمانت ها به صورت زنجیره ای انجام می شود که در سرعت احداث و تعمیر منازل مسکونی تأثیرگذار است و تلاش می شود کار تعمیر واحدهای مسکونی تا ۴ ماه آینده و کار احداث تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

وی گفت: حدود ۵۰۰ پک لوازم منزل شامل یخچال، فرش و دیگر کالاهای مهم با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام توزیع شد و تلاش می شود ۲ هزار و ۳۰۰ خانوار از این پک استفاده کنند؛ همچنین با همکاری سایر نهادها کولرگازی برای خانوارهای فاقد کولر تهیه خواهد شد.

موصلی در خصوص تسهیلات اشتغال زایی مددجویان، اظهار کرد: تسهیلات اشتغال که توسط صندوق امداد ولایت و از محل منابع اعتباری کمیته امداد تأمین شده بود به مدت یک سال امهال شد.

وی افزود: تسهیلات اشتغال زایی جدید با مبلغ ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان بر اساس نوع طرح برای خانواده های آسیب دیده از سیل ابلاغ شد که تاکنون برای ۷۰ طرح اشتغال زایی در این ماه پرداخت صورت گرفت.

موصلی با اشاره به برنامه جدید برای اشتغال زایی خانوارهای سیل زده، عنوان کرد: در فاز اول این طرح ۲۰۰ واحد مسکونی احداث خواهد شد که بر روی سقف هر کدام از این خانه ها یک نیروگاه کوچک خورشیدی ۵ کیلووات نصب خواهد شد که علاوه بر حل مشکل مسکن این خانوارها درآمد حاصل از نیروگاه کوچک خورشیدی نیز به اقتصاد و معیشت آن ها کمک خواهد کرد.

وی گفت: هزینه هر نیروگاه خورشیدی حدود ۴۵ میلیون تومان است که منابع آن از طرف کمیته امداد و بخشی از طریق اعتبارات بلاعوض تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/72065/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha