قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۹۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مرکز آمار اعلام کرد

افزایش ۳ درصدی ساخت واحدهای مسکونی

افزایش ٣, ٤ درصدی واحدهای مسکونی پیش بینی شده در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و ١٣.١ درصدی آن در شهرداری های کل کشور در فصل پاییز ٩٧ نسبت به فصل پاییز ٩٦

افزایش ۳ درصدی ساخت واحدهای مسکونی

بررسی نتایج طرح "گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور" در فصل پاییز سال ١٣٩٧ نشان می دهد که در این مدت ۱۶‬ هزار‬ و‬ ۸۵۲‬ واحد مسکونی در پروانه های صادر‬ شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۹.۹‬ درصد کاهش یافته‬ است‬ و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٣.٤ درصد افزایش داشته است.

متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه های احداث ساختمان ٧.٢ واحد بوده که ۱۹.۲ درصد کاهش داشته و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٣.٣ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های احداث ساختمان صادر شده از سوی شهرداری تهران در فصل پاییز ١٣٩٧ بالغ بر ٣٣٧٠ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۳.۲ درصد کاهش یافته و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١٧.٣ درصد افزایش داشته است.

متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره ی مورد بررسی حدود ١٤٤٣ مترمربع بوده است.

همچنین‬ در‬ کل‬ نقاط‬ شهری، در فصل پاییز پارسال‬ ۷۶‬ هزار‬ و‬ ۳۶۲‬ واحد مسکونی در پروانه های صادر‬ شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری های کشور پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۹.۶‬ درصد کاهش یافته و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١٣.١ درصد افزایش داشته است.

متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان ٢.٨ واحد بوده است که در فصل پاییز ١٣٩٧ صادر شده و نسبت به فصل گذشته حدود ۱۷.۴ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha