قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۹۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طی تیرماه در قم؛

مرحله نهایی مسابقات قرآن بزرگسالان با حضور ۵۰۰ نفر برگزار می شود

قم - رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم از برگزاری مرحله نهایی مسابقات قرآن بزرگسالان با حضور ۵۰۰ نفر طی تیرماه در این استان خبر داد.

مرحله نهایی مسابقات قرآن بزرگسالان با حضور ۵۰۰ نفر برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید محمد صالح نژاد ، ضمن بیان اینکه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن برای سنین بالای ۱۸ سال در حال برگزاری است، افزود: طی تفاهم نامه ای که با آموزش و پرورش منعقد شده است مسابقات دانش آموزی توسط آموزش و پرورش و مسابقات قرآن بزرگسالان توسط سازمان اوقاف برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مسابقات قرآن برای خواهران و برادران در دو بخش معارفی و آوایی برگزار خواهد شد، گفت: رشته معارفی مسابقات قرآن شامل معارف نهج البلاغه، حفظ موضوعی و تفسیر می شود که به صورت کتبی ۲۰ تیرماه برگزار خواهد شد و رشته آوایی نیز شامل حفظ قرآن، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان و دعاخوانی می شود که مرحله مقدماتی آن ۲۵ و ۲۶ خردادماه برگزار شده و مرحله نهایی ۱۱ تیرماه برای خواهران و ۱۲ تیرماه برای برادران در خیابان صفائیه، دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار می شود.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: اختتامیه مسابقات قرآن روز جمعه ۱۴ تیرماه از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در مجموعه مدرسه امام کاظم (ع) برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در رشته آوایی و معارفی قرآن در مرحله مقدماتی ۲ هزار نفر شرکت کرده اند که هزار و ۵۰۰ نفر در رشته معارفی و ۵۰۰ نفر در رشته آوایی حضور یافتند.

صالح نژاد با بیان اینکه ۵۵۰ نفر به مرحله نهایی قرآن کریم در استان قم راه یافته اند، افزود: ۲۰۰ نفر در رشته های آوایی و ۳۵۰ نفر در رشته های معارفی به مرحله نهایی راه یافته اند.

وی بیان کرد: مرحله مقدماتی کشوری مسابقات قرآن در ۲ بخش در مردادماه در قم برگزار و مرحله فینال نیز در مهرماه در اصفهان برگزار می شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha