قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۹۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۵ راهکار برای این که سیگار نخرید !

ترک سیگار هم مانند همه ترک عادت های بد نشیب و فرازهایی دارد که همه متخصصان توصیه هایی را پیشنهاد می دهند تا افراد برای ترک آن به موفقیت برسند.در ادامه هم پنج راهکار عملی پیشنهاد شده است که اگر سیگار می کشید و قصد ترک آن را دارید حتما بخوانید.

۵ راهکار برای این که سیگار نخرید !
 افراد سیگاری دو نوع اند . بعضی سعی می کنند به تدریج سیگار را ترک کنند وبعضی به یک باره تصمیم می گیرند. استاد دانشگاه اکسفورد معتقد است این که شما می توانید برنامه ترک سیگار را به فردا موکول کنید کار شما را مشکل می کند واین که به یک تاریخ مشخص متعهد باشید و روزتان را با برنامه ریزی برای ترک سیگار شروع کنید، کار آسانی نیست .

ا ین شیوه الگوی مغزی فرد ی است که به چیزی اعتیاد پیدا کرده است . شما را وسوسه می کند تا با این روش دوره ترک را طولانی کنید. بنابراین به برنامه خود متعهد باشید .

 

از نیکوتین نترسید
درمان های جایگزین نیکوتین و حتی روش هایی مانند آدامس و اسپری بینی ، از تکیه به یک شیوه بهتر است و به شما کمک می کند تا به سرعت مناسب و تعهد زمانی برای ترک سیگار برسید .

 

سیگارهای الکترونیکی
شما می توانید از سیگار های الکترونیکی هم کمک بگیرید . اگر چه اطلاعات ما در این زمینه کامل نیست اما نیکولا وینسون محقق پزشکی آکسفورد می گوید : از این وسیله هم می توان برای ترک سیگار کمک گرفت . او معتقد است این سیگار ها دو برابر موثر تر برای ترک سیگار است .

 

پشتیبانی عاطفی
علاوه بر درمان های جایگزین حمایت های خانواده و اطرافیان و حتی نهادهای اجتماعی برای ترک سیگار نقش اساسی دارد .

 

پرهیز ار محرک ها
در ابتدای ترک سیگار خود را در معرض محرک هایی که موجب می شود شما به سمت دود کردن آن بروید، پرهیز کنید تا کم کم مغز شما بهبود پیدا کند و الگوی اعتیاد ( الگوی شرطی) را فراموش کندو چه بسا شما بدون هیچ دلیل وتنها در معرض محرک خاص شروع به سیگار کشیدن می کنید، باید مغزتان را از قراردادن در این موقعیت ها دور کنید .

 

 روزنامه خراسان 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha