پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۹۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بارندگی ها ۴۵ درصد مخازن خراسان جنوبی را پر کرد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه در غرب استان تمامی سدها با بارندگی که امسال صورت پذیرفت آبگیری شده و در شرق استان که بارندگی محدود بوده این آبگیری کمتر بوده است، یادآور شد: در مجموع در حال حاضر ۴۵ درصد ظرفیت مخازن استان پر است.

بارندگی ها ۴۵ درصد مخازن خراسان جنوبی را پر کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از بیرجند، ظهر امروز نشست خبری مدیران عامل شرکت های صنعت آب خراسان جنوبی به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق برگزار شد.

بارندگی های امسال کسری مخازن آب استان را جبران کرد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی در این نشست اظهار داشت: خوشبختانه با بارندگی های خوبی که امسال در استان داشتیم پیش بینی می شود امسال کسری مخازن آب تا حد زیادی جبران شود.

حسین امامی به دو پروژه ملی و استانی مهم شرکت آب منطقه ای استان اشاره داشت و گفت: این پروژه ها شامل پروژه سد سیاهو و آبرسانی به شهر بیرجند است.

وی افزود: پروژه سد سیاهو با چالش مالی مواجه شد که در تلاش هستیم تا این مشکل رفع شده و امسال شاهد بهره برداری آن باشیم.

افتتاح خط 1 پروژه انتقال آب به بیرجند تا هفته دولت

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی در رابطه با پروژه آبرسانی به شهر بیرجند عنوان داشت: سال گذشته اعتبارات خوبی برای این پروژه تخصیص یافت و تلاش داریم تا هفته دولت امسال خط یک این پروژه و تا دو سال آینده قطعه مختاران این پروژه را نیز به بهره برداری برسانیم.

مشکلات مالی سنگ راه آبرسانی به اسدیه

امامی با بیان اینکه از محل اعتبارات تنش سعی نموده ایم تا مشکل کمبود آب شهر اسدیه و روستای درمیان را حل کنیم، تصریح کرد: در این راستا با توجه به افزایش هزینه ها پیمانکار توان برای ادامه کار نداشت، اما با حمایت انجام شده سعی داریم تا هفته دولت این پروژه نیز به بهره برداری برسد تا کمبود آب شهر اسدیه و مشکل آب 10 روستای این شهرستان رفع شود.

تمام سدهای غرب استان آبگیری شد

وی با بیان اینکه در غرب استان تمامی سدها با بارندگی که امسال صورت پذیرفت آبگیری شده و در شرق استان که بارندگی محدود بوده این آبگیری کمتر بوده است، یادآور شد: در مجموع در حال حاضر ۴۵ درصد ظرفیت مخازن استان پر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی یکی از برنامه های شرکت آب منطقه ای استان را جذب سرمایه گذار برای گردشگری سدها عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر برای جذب سرمایه گذاری در سدهای فرخی، سد اسدیه و رزه اقداماتی صورت گرفته است.

15 حکم برای رفع تصرف از حریم رودخانه ها

امامی خاطرنشان کرد: از فروردین ماه امسال تاکنون در بحث رفع تصرف از حریم رودخانه ها در استان ١۵ حکم صادر و اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: مدیریت تقاضا و مصرف سبب شده میزان برداشت از ذخایر آب زیرزمینی در سال گذشته نسبت به سال 96 به میزان سه درصد معادل 1.3 میلیون مترمکعب کاهش یابد.

کاهش 2.6 درصدی مصرف آب  در سال 97

مهدی هاشمی مقدم با بیان اینکه در تمام کاربری های شرکت آب و فاضلاب شهری استان از در سال 97 نسبت به سال 96 شاهد کاهش 2.6 درصدی در مصرف آب بوده ایم، اضافه کرد: در سال گذشته ٨۵٠ هزار مترمکعب هدررفت آب در استان کاهش یافته که این امر سبب شده تا میزان هدررفت آب از 31.6 درصد به حدود 30.8 درصد کاهش یابد.

وی با بیان اینکه از مجموع مشترکین شرکت آب و فاضلاب شهری استان که ٢٠٠ هزار مشترک بوده ٧۵ درصد آن ها کاربری مسکونی هستند، افزود: میزان ٢١ درصد مشترکین خانگی در استان دو برابر الگوی مصرف و حدود یک درصد بیش از دو برابر الگوی مصرف، آب مصرف می کنند.

کاهش 5 لیتری مصراف سرانه آب در خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی ادامه داد: در مجموع مصرف سرانه هر نفر در طول شبانه روز در استان از ١٨٣ لیتر به ١٧٨ لیتر در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن کاهش یافته است.

هاشمی مقدم با بیان اینکه برای طرح تکمیل فاضلاب بیرجند که طرحی بسیار پرهزینه و در راستای سازگاری با کم آبی بوده وظیفه جمع آوری فاضلاب خام و استفاده مجدد از پساب را بر عهده و در برنامه داریم، اضافه کرد: در گام نخست برای این پروژه 16.1 میلیون یورو وام دریافت شده و با توجه به اینکه این رقم تکافوی خط انتقال و تصفیه خانه فاضلاب بیرجند را نمی دهد توانستیم دوباره 6.7 میلیون یورو دیگر برای تأمین اعتبار این طرح دریافت و اضافه کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در راستای این پروژه طرح تصفیه خانه 71 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می شود این طرح تا اوایل سال 99 به بهره بردای برسد.

آخرین وضعیت طرح فاضلاب در قاین، فردوس و سربیشه 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طرح فاضلاب در سه شهرستان قاین، فردوس و سربیشه نیز فعال است، تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری استان پیگیر برای ورود سرمایه گذار جدید برای طرح های فاضلاب در استان بوده و برای باقی مانده طرح های فاضلاب قاین و سربیشه با سرمایه گذاران بخش خصوصی قرارداد منعقد شده که سهم سرمایه گذاران برای این طرح ها 110 میلیارد تومان است.

هاشمی مقدم ادامه داد: برای طرح فاضلاب فردوس پیگیر جذب سرمایه گذار هستیم و منتظریم تا پیشرفت فیزیکی آن به حد معقول یعنی 40 درصد برسد تا بستر برای ورود سرمایه گذار فراهم شود.

وی میزان مطالبات از مشترکین شرکت آب و فاضلاب شهری استان را در سال گذشته در مجموع 10 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: از این میزان حدود 11 درصد با مبلغ یک میلیارد تومان مربوط به مشترکان خانگی، دو میلیارد و 500 میلیون تومان مربوط به نیروهای مسلح، چهار میلیارد و 200 میلیون تومان مربوط به شهرداری ها و حدود 400 میلیون تومان مربوط به ادارات است.

ادارات دولتی بدهکار بزرگ آب و فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی با بیان اینکه میزان افزایش تعرفه های شرکت آب و فاضلاب شهری امسال 7 درصد است، خاطرنشان کرد: این افزایش در حالی بوده که با افزایش 30 درصدی هزینه های شرکت مواجه هستیم.

انتهای پیام/69027/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha