قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۹۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا همراه با افزایش موقتی غلظت آلاینده ها از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات امروز (۵ تیرماه) وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در بعضی ساعات در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار می گیرد.

هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا همراه با افزایش موقتی غلظت آلاینده ها از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات امروز (۵ تیرماه) وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در بعضی ساعات در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار می گیرد.

حسین شهبازی افزود: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه پنجمین روز از تابستان ۹۸ است که همراه با ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر شرایط لازم برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات فراهم می شود.

وی در ادامه گفت: به تدریج با افزایش تابش نور خورشید در نیمه روز، شرایط برای تولید آلاینده ازن مهیا می شود به گونه ای که بیشترین مقدار این آلاینده بین ساعات ۱۴ الی ۱۸ در هوای پایتخت وجود دارد همچنین احتمال می رود وزش باد طی برخی ساعات امروز (۵ تیرماه) افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته باشد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اضافه کرد: به تدریج طی فردا (۶ تیرماه) بر میزان ناپایداری جوی افزوده می شود و برخی ساعات به ویژه بعدازظهر همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد خواهد بود. بر این اساس انتظار می رود در صبحگاه ششمین روز از تیر ماه ۹۸ افزایش نسبی در غلظت ذرات معلق مشاهده شود و وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

به گفته وی ناپایداری های جوی در بعدازظهر فردا (۶ تیرماه) سبب بهبودی وضعیت کیفیت هوای پایتخت خواهد شد. دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

شهبازی با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ و هوا در شرایط سالم بود،اظهارکرد: این شاخص هم اکنون ۹۷ و هوا در شرایط سالم است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha