قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۹۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز برداشت برنج از مردادماه در استان گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به زمان آغاز برداشت برنج در استان گفت: با توجه به شرایط جوی مناسب در استان گیلان، برداشت برنج در شالیزارهای استان گیلان از اوایل مردادماه آغاز می شود.

آغاز برداشت برنج از مردادماه در استان گیلان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از رشت، علی درجانی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وجین شالیزارها باعث کاهش مصرف آب در شالیزار می شود، اظهار کرد: یکی از بهترین روش برای کاهش مصرف آب در شالیزار، انجام وجین است که ۱۵ روز بعد از نشا انجام می شود و شالیکاران با دست علف های هرز را از بوته های برنج دور می کنند.

وی با اشاره به زمان آغاز برداشت برنج در استان گیلان گفت: با توجه به شرایط جوی مناسب در استان گیلان، برداشت برنج در شالیزارهای استان گیلان از اوایل مردادماه آغاز می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به انواع برنج های کاشته شده در شالیزارهای گیلان افزود: برنج های هاشمی، صدری، علی کاظمی، طارم، دم سیاه و حسن سرائی از بهترین برنج های کاشته شده در استان است که برداشت برنج در ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت ماشینی انجام می شود.

درجانی با اذعان به اینکه کاشت برنج یکی از کارهای سخت در کشور محسوب می شود، تصریح کرد: کاشت برنج در کشور دارای سختی های بسیار زیادی است که باید موردتوجه قرار گیرد که با تلاش شالیکاران، سالانه ۷۵۰ هزار تن برنج سفید در شالیزارهای استان گیلان برداشت می شود.  

انتهای پیام/84008

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha