قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۹۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آقاعلی نژاد: جایگاه مربیان بدنساز علمی نسبت به گذشته پررنگ شده است

یک مربی بدنساز معتقد است با توجه به این که در سال کسب سهمیه بازی های المپیک 2020 توکیو قرار داریم، تنها ورزشکارانی می توانند عملکرد موفقی در کسب سهمیه و همچنین المپیک داشته باشند که برنامه تمرینات خود را کاملا به صورت علمی دنبال کنند.

آقاعلی نژاد: جایگاه مربیان بدنساز علمی نسبت به گذشته پررنگ شده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر حمید آقا علی نژاد ، درباره اهمیت جایگاه مربیان بدنساز بین تیم های ورزشی نسبت به گذشته اظهار کرد: هر چند در گذشته علم بدنسازی به صورت علمی و آکادمیک در بین تیم های ورزشی جایگاه پررنگی نداشت و اکثر ورزشکاران برای آماده سازی خود به همان شیوه های سنتی بسنده می کردند اما با پیشرفت علم و موفقیتی که ورزشکاران دنیا در رقابتهای بین المللی و حتی المپیک کسب کردند حضور مربیان بدنساز علمی و آکادمیک نسبت به گذشته بین تیم های ورزشی جایگاه بهتری پیدا کرد. البته هنوز هم بسیاری از فدراسیون ها به مقوله بدنسازی علمی اهمیت زیادی قائل نیستند و اصول تمرینات ورزشکاران خود را به شیوه سنتی پیش می برند اما باید قبول کنیم که دیگر روش های سنتی جوابگوی نیاز ورزشکاران حرفه ای نیست و برای موفقیت در المپیک باید ورزشکاران به صورت علمی و هوشمندانه تمرین کنند.

وی گفت: در گذشته مربیان تصورشان بر این بود که هر چقدر فشار تمرینات را بیشتر کنند ورزشکاران از نظر آمادگی بدنی شرایط بهتری پیدا می کنند و عملکرد آنها بهتر می شود، بدون اینکه به اصول علم تمرین توجه خاصی داشته باشند. در حالی که ورزشکار زمانی می تواند در عرصه های بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد که اصول تمرینات وی بر اساس آخرین تحقیقات علمی باشد و بداند برای چه رشته ورزشی از چه تمریناتی استفاده کند تا به موفقیت دست پیدا کند.

این مربی بدنساز در پاسخ به این پرسش که آیا برای هر رشته ورزشی می توان از یک اصول تمرین یکسان استفاده کرد، خاطرنشان کرد: هر رشته ورزشی بر حسب اینکه استقامتی باشد یا قدرتی و سرعتی تمرینات خاص خود را دارد و این طور نیست که یک تمرین را در تمام رشته های ورزشی استفاده کرد. به هر صورت ورزشکاری که استقامتی کار می کند با ورزشکاری که قدرتی یا سرعتی کار می کند تمرینات یکسانی ندارند و باید برای هر کدام یک روش تمرین خاص آن رشته در نظر گرفت تا ورزشکار به موفقیت برسد.

آقا علی نژاد در پایان درباره وضعیت تیم جودو که در حال حاضر مربی بدنساز این تیم را بر عهده دارد، افزود: تمام هدف ما المپیک ۲۰۲۰ توکیوست و امیدوارم با اعتقادی که رئیس فدراسیون جودو به کادر فنی علمی در این رشته دارد در المپیک با کسب مدال برای نخستین بار تاریخ ساز شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha