قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۹۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارتقای سطح باسوادی زنجان به بالاتر از میانگین کشوری

استاندار زنجان گفت: نهضت سواد آموزی استان باید به عنوان تنها راهبرد عملیاتی خود در سال 98، میزان باسوادی استان را به بالاتر از میانگین کشوری برساند.

ارتقای سطح باسوادی زنجان به بالاتر از میانگین کشوری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش و کمیته پشتیبانی سواد آموزی استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، بر ضرورت ریشه کنی بی سوادی در کشور و استان تاکید کرد و افزود: ریشه کنی بی سوادی نیازمند فعالیت های اجتماعی و فرهنگی برای ترغیب خانواده هاست و در این راستا باید از ظرفیت های صدا و سیما، رسانه ها، روحانیون، بخشداران و دهیاران در سراسر استان استفاده شود.

وی همچنین مهمترین اولویت تجهیز مدارس را با مناطق محروم عنوان کرد و اظهار داشت: باید با ارتقای سطح آموزشی و تجهیزات در مناطق محروم، این مدارس را حداقل تا سطح متوسط ارتقا دهیم.

مقام عالی استان زنجان با اشاره به استفاده از کمک های خیرین برای تجهیز مدارس مناطق محروم پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، اضافه کرد: پاکدستی به معنای هزینه اعتبارات بر اساس اولویت ها و در جای مناسب است که در زمینه تجهیز مدارس، مناطق محروم از مهمترین اولویت ها به شمار می آیند.

نماینده عالی دولت در استان یادآور شد؛ رشد 400 درصدی اعتبارات در زمینه توسعه، تعمیر و تجهیز مدارس نشان از عزم ملی و استانی برای ارتقای کیفیت آموزشی و تجهیزات مدارس دارد که باید از این فرصت حداکثر استفاده را کرد.

استاندار زنجان درخصوص اجرای طرح تحت پوشش قراردادن دانش آموزان کنکوری نیز خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان کنکوری باید از مدارس شبانه روزی در مناطق محروم استان آغاز کنیم و در این راستا از ظرفیت معلمین و اساتید این حوزه باید با برنامه ریزی استفاده شود.

وی ادامه داد: جوانان و نوجوانان به منزله فرصت و ثروت حقیقی کشور هستند که یکی از راه های پرورش این سرمایه های ملی، توجه به خانواده آموزش و پرورش و حفظ عزت و احترام این مجموعه عظیم است.

ارائه گزارشی از وضعیت سرویس های بهداشتی مدارس استان در جلسه آتی و تاکید بر استفاده از کمک های تمامی دستگاه های اجرایی و فرهنگی برای برگزاری هرچه بهتر مسابقات قرآنی کشوری در زنجان نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

انتهای پیام/73004/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha