قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۹۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جلوگیری دقیق و قاطع از ورود موادمخدر به زندان ها

مدیرکل زندان های استان قم با بیان اینکه تمام اقدامات برای جلوگیری از ورود به مواد مخدر به زندان های استان به کار گرفته شده است، گفت: پلیس مواد مخدر بندهای زندان های قم را بازرسی کرد و موردی از کشف مواد مخدر در این بازرسی نداشت.

جلوگیری دقیق و قاطع از ورود موادمخدر به زندان ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین سید علی تهامی امروز در قم با اشاره به جمعیت زندانیان استان قم اظهار کرد: 30 درصد از این زندانیان متهم و مابقی محکوم هستند، تعداد کمی از زندانیان استان را زندانیان جرایم غیرعمد تشکیل می دهند، زندانیانی که جرایم خشنی همچون آدم ربایی و قاچاق مواد مخدر در حد حجم زیاد را انجام دادند، از عفو محروم هستند.

وی با بیان اینکه بیشترین درصد جرایم زندانیان استان قم مربوط به جرایم مرتبط با مواد مخدر است، اظهار کرد: تمام اقدامات را برای جلوگیری از ورود به مواد مخدر به زندان های استان به کار گرفتیم و حتی پلیس مواد مخدر با سگ های موادیاب، بندهای زندان های قم را بازرسی کرد و موردی از کشف مواد مخدر در این بازرسی نداشت.

مدیرکل زندان های استان قم افزود: تعداد زندانیان زن استان بسیار کم است و زندانیان زن که کودک زیر دو سال دارند، می توانند فرزندشان را در کنار خودشان نگهداری کنند.

تهامی با اشاره به فراهم بودن فضای تحصیل در زندان های استان قم اظهار کرد: شرایط تحصیل برای زندانیان استان از دوره سوادآموزی تا دانشگاه فراهم است، اکنون 200 زندانی در مدرسه آموزش و پرورش زندان قم در حال تحصیل هستند، همچنین تفاهم نامه هایی با دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور برای تحصیل زندانیان استان منعقد شده است.

وی ادامه داد: به صورت ماهیانه از زندانیان استان قم تست سلامت گرفته می شود و افرادی که مشکل دارند، برای درمان به خارج از زندان اعزام می شوند.

مدیرکل زندان های استان قم افزود: مراقبت بعد از خروج برای همه زندانیان مد نظر قرار گرفته و کمک های بلاعوض و تسهیلات با سود پایین به آن ها داده می شود تا مشغول به کار شوند.

وی خاطرنشان کرد: انجمن حمایت از زندانیان و کمیته امداد در استان قم از خانواده های زندانیان استان حمایت می کنند.

انتهای پیام/78004*30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha