پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۹۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دانشگاه فرهنگیان بهترین نقطه تحول جامعه است

نشست مطالبه گری و پرسش و پاسخ دانشجو معلمان بسیجی دانشگاه فرهنگیان - مرکز آزادگان نیر با فرماندار نیر در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

دانشگاه فرهنگیان بهترین نقطه تحول جامعه است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل، نشست مطالبه گری و پرسش و پاسخ دانشجو معلمان بسیجی دانشگاه فرهنگیان - مرکز آزادگان نیر با فرماندار نیر در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

مسئولان استانی از ظرفیت های موجود غفلت کرده اند

در ابتدای این جلسه مهدی اصلانی زاویه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان نیر اظهار کرد: دو ماموریت اساسی بسیج دانشجویی کادرسازی برای انقلاب اسلامی و نقش آفرینی در چالش های شهرستانی و استانی است که در همین راستا بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با برگزاری این نشست پرسش و پاسخ به دنبال کمک به حل و فصل مطالبات مردم شهرستان و مطالبات به حق دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان است.

اصلانی با اشاره به ظرفیت های مختلف شهرستان نیر در بخش های مختلف گردشگری، آب های درمانی و معدنی، تصریح کرد: چرا مسئولان استانی از ظرفیت های موجود غفلت کرده اند و هم چنان اکثر جوانان منطقه باوجود چنین ظرفیت هایی در استان های دیگر کار می کنند در حالی که این شهرستان بهترین ظرفیت اشتغال را دارا است.

باید توجه ویژه ای به جذب و حمایت از سرمایه گذران در شهرک تخصصی آب صورت گیرد

در ادامه این نشست، میلاد هدایت عضو شورای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان نیر خواستار حل و فصل مشکلات شد و گفت: مسئولان شهرستانی و استانی باید توجه ویژه ای به جذب و حمایت از سرمایه گذران در شهرک تخصصی آب، اشتغال زایی جوانان با احداث کارخانه های آب معدنی، اتمام پروژه فاضلاب شهری که سالیان سال به عنوان مطالبه مردم شهرستان است، داشته باشند.

هدایت با بیان اینکه علی رغم وعده های مسئولان برای سازماندهی پل قرمز نیر، هیچ اقدامی در این راستا صورت نداده اند، افزود: تدوین طرح جامع گردشگری منطقه نمونه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر، توجه ویژه به برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی، معرفی ظرفیت های مختلف گردشگری شهرستان در سطح کشور و توجه به آسیب های اجتماعی جزو مطالبات مهم جنبش دانشجویی است.

دانشگاه فرهنگیان برای شهرستان نیر برکت است اما به توجه ویژه مسئولان نیاز دارد

در ادامه نشست محمدجواد رستم زاده عضو شورای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان نیر با اشاره به مطالبات دانشجو معلمان و مشکلات موجود در دانشگاه، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان برای شهرستان نیر برکت است اما این دانشگاه به توجه ویژه مسئولان نیاز دارد چرا که نباید دانشجو معلمان این احساس را داشته باشند که این دانشگاه مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته است، در حالی که اهمیت این دانشگاه از دیدگاه رهبر معظم انقلاب بسیار والا است.

رستم زاده با اشاره به اینکه آینده دستگاه عظیم تعلیم و تربیت در دستان دانشجو معلمان خواهد بود، بیان کرد: آقای فرماندار از جناب عالی به عنوان مقام عالی شهرستان نیر، ایجاد امکانات فرهنگی و ورزشی، سازماندهی و زیباسازی فضا و محیط دانشگاه، احداث پارک معلم در نیر، حل مشکل حمل و نقل و تردد دانشجو معلمان با مرکز استان، تجهیز آزمایشگاه، کتابخانه و کلاس های آموزشی، نصب دستگاه خودپرداز در دانشگاه و حل مشکل آنتن دهی ضعیف تلفن همراه را درخواست داریم.

ایجاد اشتغال ۱۰۰۰ نفری در ۸ واحد تولیدی آب معدنی در شهرستان نیر در آینده نزدیک/بهره برداری از پروژه فاضلاب شهری نیر تا پایان سال جاری 

ابراهیم امامی فرماندار شهرستان نیر ضمن ارزشمند شمردن مطالبه گری دانشجو معلمان و تاکید بر لزوم استمرار نشست های پرسش و پاسخ دانشجویی و قدرانی از بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان نیر ، اظهار کرد: در پاسخ به مشکلات گردشگری شهرستان باید گفت که بخش اعظم از گردشگران استان اردبیل از محدوده شهرستان نیر عبور می کنند به طوری که در ده ماهه گذشته ۳ و نیم میلیون تردد از این شهرستان ثبت شده است اما متاسفانه ساز و کارهای لازم برای جذب و نگهداری گردشگران را در این شهرستان نداریم و در همین راستا برخی طرح ها را شروع کردیم.

وی با اشاره به ظرفیت های بی نظیر منطقه بولاغلار نیر، گفت: علی رغم ظرفیت های این منطقه متاسفانه هیچ توجه و برنامه خاصی برای رونق این منطقه صورت نگرفته است اما اخیراً طرح مطالعاتی این منطقه شروع شده و تا دو هفته آینده به پایان خواهد رسید و برنامه ریزی لازم را در راستای رونق گردشگری و سرمایه گذاری در ۸ منطقه هدف گردشگری شهرستان انجام می دهیم.

فرماندار شهرستان نیر از ایجاد اشتغال ۱۰۰۰ نفری در ۸ واحد تولیدی آب معدنی در شهرستان نیر در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: احداث کمربندی شهر نیر، تکمیل سد سرخاب و سازماندهی پل قرمز جزو برنامه های با اولویت است و تا پایان سال جاری پروژه فاضلاب شهری نیر نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی دانشگاه فرهنگیان را بهترین نقطه تحول در جامعه دانست و گفت: مطالبات به حق دانشجو معلمان در حوزه دانشگاه به طور جدی مورد بررسی قرار می گیرد و طی بازدید میدانی تلاش می کنیم از ظرفیت های شهرستانی و استانی برای حل مشکلات موجود استفاده کنیم. 

انتهای پیام/۳۴۶۳/۴۲۱

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha