پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۸۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زیرساخت های متناسب با ظرفیت های اتومبیلرانی و موتورسواری در کردستان وجود ندارد

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل رانی کردستان گفت: در این استان ورزش موتورسولاری و اتومبیل رانی ظرفیت های زیادی دارد اما متناسب با آن، زیرساخت وجود ندارد.

زیرساخت های متناسب با ظرفیت های اتومبیلرانی و موتورسواری در کردستان وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نادر اسدی در سنندج گفت: ایجاد زیرساخت اصلی ترین نیاز هیات موتورسواری و اتومبیل رانی در استان کردستان است.

وی افزود: با توجه به اینکه هر رشته ورزشی نیازمند یک مکان اختصاصی است لذا این هیات با توجه به نبود یک پیست استاندارد عملا به یک رشته تعطیل یا نیمهفعال تبدیل شده است.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل رانی کردستان خاطرنشان کرد: نبود اسپانسر از دیگر دغدغه های این رشته ورزشی است که زیرا نبود اسپانسر خود نوعی نبود حامی تلقی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: بودجه اختصاصی به این هیات حتی کفاف اداره هیات را نمی دهد چه برسد به اعزام ورزشکار به مسابقات کشوری و رسیدگی به زیرساخت ها، به همین علت وجود اسپانسر و حامی مالی خصوصی به شدت در این رشته احساس می شود. 

اسدی به ظرفیت های موجود در استان اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه این هیات پتانسیل خوبی برای گردشگری ویژه ورزش دارد می توان با ایجاد پیست های استاندارد موتورسواری و اتومبیلرانی استان کردستان را به قطب گردشکری در غرب کشور تبدیل کرد و این مهم نیازمند همکاری دولت و بخش خصوصی است. 

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل رانی کردستان ادامه داد: در سطح استان ما دارای بانوان و آقایان فعالی در رشته اتومبیلرانی و موتورسواری هستیم که به جرات می توان گفت می توانند با قهرمانان کشوری رقابت کنند.

اسدی گفت: با توجه به نبود پیست ورزشکاران استان نمی توانند در پیست سایر استان ها نیز حضور داشته باشند.

وی افزود: در ادوار گذشته نیز مسؤولین هیات زحمات زیادی کشیده اند ولی متاسفانه به دلایل فوق نمی شود عملکرد هیات را خوب ارزیابی کرد.

اسدی به هیات های فعال شهرستانی اشاره و خاطرنشان کرد: هیات شهرستان های سنندج، سقز، دیواندره، دهگلان و بیجار در حال حاضر فعال هستند و در برنامه داریم که امسال هیات دیگر شهرستان ها را نیز فعال کنیم.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل انی کردستان در پایان اظهار کرد: با عنایت به همکاری های خوبی که اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با این هیات دارد امید است در آینده شاهد رشد بیشتر این هیات باشیم.

انتهای پیام/ 79 / 2330

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha