قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۳۸۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با حضور و مشارکت ایران، ونزویلا، کوبا، چین، روسیه و سوریه؛

سمینار بین المللی اقدامات قهری یک جانبه و تأثیرات آن در وین برگزار می شود

سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین، در مصاحبه ای اعلام کرد، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران به همراه نمایندگی های کوبا و ونزوئلا در وین و با مشارکت نمایندگی های دائمی روسیه، چین و سوریه، سمینار بین المللی «اقدامات قهری یک جانبه و تأثیرات آن» را در روز پنج شنبه مورخ ۶ تیرماه با حضور دیپلمات ها، کارشناسان سازمان های بین المللی، پژوهشگران، و اصحاب رسانه در هتل کوبورگ وین برگزار می کنند.

سمینار بین المللی اقدامات قهری یک جانبه و تأثیرات آن در وین برگزار می شود

کاظم غریب آبادی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: این سمینار با سخنان وزیر امور خارجه ونزوئلا و ادریس جزایری، گزارشگر ویژه اقدامات قهری یک جانبه شورای حقوق بشر سازمان ملل، آغاز به کار خواهد کرد.

در ادامه این سمینار، دو پانل با حضور پنج نفر از شخصیت های مطرح بین المللی در این زمینه، بر موضوعاتی از قبیل تحریم های یک جانبه و حقوق بین الملل، تأثیرات تحریم های یک جانبه از لحاظ حقوق بشر، تحریم های یکجانبه و مسئولیت کشورها تحت حقوق بین المللی کیفری، و نقش رسانه ها در تحریم های یک جانبه و مسئولیت آنها، متمرکز خواهد شد.

وی ادامه داد: این سمینار، پس از جمع بندی توسط مدیر جلسه، با صدور بیانیه مشترکی از سوی سه کشور در محکومیت اقدامات قهری یک جانبه، خاتمه خواهد یافت.

غریب آبادی اهداف مهم برگزاری این سمینار موضوعاتی از قبیل: "ایجاد یک فضای مناسب برای تبادل نظرات در میان جوامع دیپلماتیک، کارشناسان آکادمیک و جامعه مدنی در زمینه تأثیرات غیرقانونی مختلف تحریم های یک جانبه"، "ادبیات سازی در سطح بین المللی درخصوص تحریم های یک جانبه و مغایرت آنها با حقوق بین الملل"، "تبادل تجربیات در رابطه با تحریم های یک جانبه در عصر معاصر و آموزه های گذشته" و نیز "ارتقای آگاهی در زمینه تأثیرات منفی تحریم های یک جانبه به ویژه علیه کوبا، ایران و ونزوئلا" عنوان کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha